Connect with us

HABERLER

ALİ ÇETİNBAŞ: “CHP KÜTAHYA’DA OYUNU ARTTIRMADAN MİLLETVEKİLİ ÇIKARTTI”

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı’nın bayramlaşma töreninde konuşan Başkanı Ali Çetinbaş, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kütahya’da 40 yıllık oyunu bir milim bile arttırmadan bir milletvekili çıkarttığını belirtti.

yenikutahya.com – HABER

Bunun yeni kurulan ittifaklarla alakalı bir durum olduğunu ifade eden Çetinbaş, ”40 yıldır Kütahya’da milletvekili çıkarma şansına ulaşamamış CHP kurulan ittifaklar sayesinde 40 yıl sonra 40 yıllık oyunu 10’da 40’la yani bir milim bile arttırmadan bir milletvekili çıkarmıştır. 2011, 2015 daha önceki milletvekili seçimlerine baktığımızda fark eden bir oy artışı görmüyoruz. Sokağa çıktığımızda işte ’CHP bir milletvekili çıkartmış’ söylevleri olmaktadır. Çıkartır kardeşim aynı oyunu aldı” dedi.

“SİYASETİ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Ortaya koyduğu itirazının CHP’de sanki bir yükseliş, oy artışı varmış algısına olduğunu söyleyen Çetinbaş şunları kaydetti:

“Zaten gerçekle bir ilgisi yoktur. Bizle muhalefetin, algıyla, şovla bir ilgisi vardır. Şimdi şunu da görüyoruz. Sosyal medyada yazarsınız, elinize bir kağıt alıp dilekçe yazarsınız, ’Şu talebimiz şöyle, şöyle olsun’ Bunu sponsorlu, sponsorsuz sosyal medyada paylaşırsın. Paylaştın, seninle alakalı talep ettiğin iş olursa muhalefet milletvekili olarak bunu yapmış olursun. Bunu beyan ettin ya, ya olmazsa seçmen senden hesap sorar mı? Hayır, iktidar partisi milletvekilleri becerememiş olur. Ne güzel dünya, salla gitsin, yaz gitsin, sorumluluk yok. Kütahya’ya bedelli askerlik gelmesi için ne yaptın kardeşim? Allah için söyle? Yalan konuşma ne yaptın? Emek hırsızısın sen. Neden? Hiçbir iş yapmadın. Bir tane dilekçe yazıp, onu maille gönderdin. Eskisi gibi posta parası bile vermedin. Bakanlıkla görüşmedin, komutanlıkla görüşmedin, nereden biliyorsun. Ben görüştüm, ben biliyorum kardeşim. Bedava nemalanmak için emek hırsızlığı yapanlara göreceksiniz, kalbi bu memleketin çocuklarına hizmet etme sevdasıyla dolu olmayanlara önümüzdeki seçimlerde aziz milletimiz kocaman bir şamar atacak. Böyle yağma yok. Çok kolay, mesela Kütahya ile ilgili bir meselede ’Kademe bilmem nereye gitsin’ Allah, Allah kime sordun? Biz 4 yıla yakın süredir yüzde 1 için uğraşıyoruz. Beyan edebilir miyiz? Edemeyiz. Niye? Yapamazsak hesap sorarlar.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar