Connect with us

HABERLER

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI SERDAR AKKOÇ: “SİYASİ GAF YAPILDI, TEKZİP EDİLMELİ”

AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş’ın basın toplantısı sırasında MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş hakkında söylediği sözlere tepki gösteren Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Akkoç “Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Bey’in doğum yerinin başka şehir olduğuna dikkat çekmek adına basına demeç vermek ve dolaylı olarak Kütahya’ya hizmet edenleri Kütahyalı doğan doğmayan diye ayrıştırmak da siyasi bir gaftır.” dedi.  

yenikutahya.com – HABER

AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş’ın Kurban Bayramı’nda başlattığı polemik büyüyerek devam ediyor. MHP Kütahya Millletvekili Ahmet Erbaş’ın doğum yerinin Kütahya olmayışını eleştiren Ali Çetinbaş’a Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Akkoç yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

İşte o açıklama:

Bir şehre hizmet; göbeğinizin bağının o şehirde kesilmesi ile değil, o şehre aidiyetiniz ve sevdanızla anılır. Kütahyalı olmak da öyle bir sevdadır ki başka şehirlerde doğan birçok esnafımız, kamu görevlimiz, özel sektör çalışanımız, işçimiz, öğrencimiz, askerimiz, emniyet güçlerimiz, yatırımcımız, işverenimiz farklı sebeplerle Kütahya’ya konuşlanmış ve yıllarca bu şehre hizmet ederek gönlümüze “hemşerimiz” olarak kazınmışlardır. Başka şehirlerde doğan birçok vatandaşımız seçmen olarak da yıllarca vatandaşlık görevlerini ifa etmektedirler. Başka şehirlerde doğan askerlerimiz, emniyet güçlerimiz Kütahya’mız adına gayret içindedirler. Başka şehirlerde doğan akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz de şehrimizde ilim irfan çalışmaları içindedirler.

Aynı şekilde Kütahya’da doğup, farklı şehirlerde cumhur adına siyasetin içinde yer alan birçok hemşerimiz de baş tacımızdır. Kütahyalı olan olmayan seçmenlerimizin teveccühleriyle Gazi Meclis’e gönderdiği; girişimleriyle, seçim öncesi ve sonrası çalışmalarıyla, samimiyetiyle Kütahya’mızın her bir karışında yankı uyandıran Milliyetçi Hareket Parti’mizin Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Bey’in doğum yerinin başka şehir olduğuna dikkat çekmek adına basına demeç vermek ve dolaylı olarak Kütahya’ya hizmet edenleri Kütahyalı doğan doğmayan diye ayrıştırmak da siyasi bir gaftır.

Dileriz ki bu gaf bir an önce tekziplenir. Hatırlatmak isteriz ki; Kütahya’ya sevdalanmak hepimizin hakkıdır. Hatırlatmak isteriz ki; Erzincanlı olan Meclis Başkanımız Sayın Binali Yıldırım’ın İstanbul Milletvekili seçildiğini. Aslen Rizeli ve İstanbul doğumlu olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Siirt’ten milletvekili seçildiğini. Yine Selanik’te doğan Ulu Önder Mustafa Kemal Paşa’nın Erzurum ve Ankara Milletvekili seçildiğini unutmayınız.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar