Connect with us

HABERLER

MHP’Lİ MİLLETVEKİLİ AHMET ERBAŞ’A DESTEKLER SÜRÜYOR

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’a destek açıklamaları sürüyor. 24 Haziran 2018 seçiminde MHP’den aday olan Erol Alpertürk ve Rıza Kenan Uzman, birer yazılı açıklama ile Erbaş’a destek oldular.

yenikutahya.com – HABER

Erol Alpertürk, ülkücülerin, Türkiye Cumhuriyeti’nin çıkarlarından başka hiçbir çıkar gözetmeyen ülke ve ülkü sevdalıları olduğunu kaydetti.  “Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben” diyen bir genel başkan etrafında kenetlenmiş gönül erlerinin Büyük Türk Tarihi’nin vermiş olduğu ilhamla ülkemizin içerisine düşmüş olduğu her zor durumda safını devletten ve milletten yana tutmuş, siyasi duruşunu ve politik çözüm önerilerini bu doğrultuda geliştirdiğini ifade eden Alpertürk “15 Temmuz süreci milletimiz üzerine son dört asırdır oynanan oyunların ve planlanan kurguların en sinsisi ve şeytanca olanıdır. Çok şükür ki bu sinsi ve şeytani plan aziz milletimizin vakur ve kararlı siyasi iradenin dik duruşu ile defedilmiştir. Ancak özellikle son birkaç haftadır ekonomimiz üzerine oynanan yeni bir oyun ve kurgulanan yeni bir şeytani planın devreye sokulduğu görülmektedir. Yaşanan tüm bu süreçlerde Milliyetçi Hareket Partisi tek yürek olarak ülkesinin, milletinin ve hükümetinin yanındaki yerini almış, her türlü desteği sonuna kadar vermiştir. Vermeye de devam edecektir.

Yaşanan bunca saldırı karşısında AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı adı altında tek vücut olmuş, bu birliktelik başta terör örgütleri olmak üzere ülkemize ve milletimize karşı husumeti olan cenahları adeta deliye döndürmüştür.” dedi.

“BİZE DÜŞEN İTTİFAKA OMUZ VERMEK”

“Ülkücüler olarak bizlere düşen bu ittifaka omuz vermek ve onu daha da perçinlemektir” diyen Alpertürk “Zira söz konusu cenahlar bu ittifakın parçalanması adına zaten elinden geleni ardına koymamaktadır. Dolayısıyla vakit dikkatli hem de çok dikkatli olma zamanıdır. Ağzımızdan çıkanlara, halimize ve tavrımıza her zamankinden çok daha fazla özen göstermeliyiz. Cumhur ittifakına zarar verecek söz, eylem ve davranışlara asla ve katta yanaşmamalıyız. Zira unutulmamalıdır ki bu ittifak hali hazırda ülkemizin teminatıdır.

Bizler bu anlayışla hareket etmekte ve bütün siyasetimizi bunun üzerine inşa etmekteyiz. Bu bağlamda 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Kütahya Milletvekili olarak büyük, şanlı ve kutlu dergâha; Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderdiğimiz MHP Milletvekili Ahmet Erbaş ile gurur duymakta, kısa sürede yapmış olduğu hizmetlerle iftihar etmekteyiz. Gerek sosyal medyadan gerekse gündelik rutin hayattan Kütahyalı hemşerilerimizin vermiş oldukları olumlu tepkiler bu iftiharda ne kadar haklı olduğumuzun kanıtıdır.” diye konuştu.

 

“ÖNEMLİ OLAN HİZMETTİR, MİSYONDUR “

MHP’de ilke ve değerlerin her zaman şahıslardan önce geldiğini savunan Erol Alpertürk,  “Kısa zamanda pek çok icraat gerçekleştiren, Kütahya için vizyon ve misyon sahibi olan ve yapacak çok fazla şeyi bulunan birinin şahsi olarak hedef alındığı bir ortamda MHP’ye gönül veren herkesin meseleyi şahsileştireceği ve herkesin birer Ahmet Erbaş olacağı unutulmamalıdır.

Milli mücadele yıllarından 15 Temmuz’a dek ülkenin zor zamanlarında kimin nerede doğduğu, nerede yaşadığı, ne iş yaptığı önem arz etmediği gibi ekonomik saldırılarla boğuştuğumuz bu günlerde de bu sıfatların hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Önemli olan hizmettir, vizyondur ve misyondur.

Ahmet Erbaş Yozgattır, Kütahyadır, Edirnedir, Dİyarbakırdır, Artvindir. Ahmet Erbaş Türkiye’nin milletvekilidir. Tıpkı Siirt Milletvekili Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi, tıpkı İzmir Milletvekili Sayın Binali Yıldırım gibi, tıpkı her seçim döneminde farklı bir ilden aday gösterilen sayın diğer bakanlar gibi.  Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Ülkesini en çok seven görevini en iyi yapandır. Bizler görevimiz ne olursa olsun onu en iyi şekilde yapmaya çalışan vatan evlatlarıyız. Tıpkı Ahmet Erbaş’ın milletvekilliği görevini en iyi şekilde yapmaya çalıştığı gibi.” ifadelerini kullandı.

KENAN UZMAN SİYASİ NEZAKETSİZLİK VURGUSU YAPTI

AK Parti il başkanı Ali Çetinbaş’a siyasi olarak nezaketsizlik yaptığını söyleyen MHP’li Rıza Kenan Uzman da şunları kaydetti:

“AKP Kütahya İl Başkanı Sayın Ali Çetinbaş işi gücü bırakıp, MHP milletvekilimiz Sayın Ahmet Erbaş ve CHP Milletvekili Sayın Ali Fazıl Kasap’a, durduk yerde sarmaya başladı.

Her iki milletvekiline yönelttiği sözde eleştirileri, iktidar partisinin il başkanına hiç ama hiç yakıştıramadım.

MHP milletvekilimiz Sayın Ahmet Erbaş’a yönelik söylediği sözler ise Milliyetçi Hareket Partisi’ ne mensup ve son genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Milletvekili Adayı olmuş birisi olarak beni rahatsız etmiş ve bu yazıyı yazmama sebep olmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmalarında sık sık dile getirdiği “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözü aklıma geliyor. İnsanı ön plana aldığını sürekli belirten, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kütahya’daki temsilcisi olan AKP İl Başkanı Ali Çetinbaş’ın, Cumhurbaşkanımızın bu anlayışından çok uzak bir şekilde, partimiz milletvekili Sayın Ahmet Erbaş’ı, sanki doğacağı memleketi seçmek kendi elindeymiş gibi, insani olmayan bir şekilde suçlaması, kendince tiye alması ve Ahmet Bey’in Kütahyalı olmadığının altını ısrarla çizerek algı oluşturmaya çalışması çok ucuz ve sığ bir yaklaşımdır.

Daha 2 ay önceki seçimlerde MHP ve AKP, liderlerimizin vatanı düşünerek birlikte olmaya karar verdikleri Cumhur İttifakı’nda, birlikte yer almıştır.

Şimdi ne oldu da bu açıklamaları yaptınız Sayın Ali Çetinbaş? Bugün ne değişti? Sizin deyiminizle, Kütahya’da doğmayan ama Kütahyalıların milletvekili seçtiği Sayın Ahmet Erbaş’ın, seçimlerden sonra, şimdiye kadar seçilen hiçbir milletvekilinin yapmadığı şekilde, günlerce Kütahya’yı dolaşarak MHP’ye oy veren, vermeyen herkese teşekkür etmesi mi gücünüze gitti?

Yoksa 2 yıldır bir türlü sorunlarını çözemediğiniz ve açamadığınız Kütahya Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığı’ndan beklediği onayı, 15 dakikada çıkartması mı gücünüze gitti?

Merak etmeyin Sayın Ahmet Erbaş Kütahya’da doğmadığı için sizin kadar Kütahya’yı tanımayabilir. Bu gayet doğaldır. Bu durum kendisine ve Kütahya’ya nasıl bir dezavantaj yaratır ki? Hiçbir şekilde yaratmaz. Doğmadıkları illerden milletvekili seçilen ve seçildiği ile hizmet eden bir sürü bakan var, başbakan var bu ülkede.

Kaldı ki Sayın Ahmet Erbaş, Kütahya’yı sizin zannetmediğiniz kadar da iyi tanıyor. Çünkü Mayıs ayından bugüne Kütahya’da sizden çok daha fazla yere gitti. Sizden çok daha fazla hemşerilerimizle görüştü.

Ayrıca siz Kütahya MHP İl teşkilatını ne zannediyorsunuz ki? Sayın Ahmet Erbaş’ın yanında tüm MHP teşkilatı var. Ahmet Bey burada doğmasa da bizler bu şehirde doğduk. Kütahya’nın sorunlarını da, sizin 16 yıldır ilgilenmediğiniz çözüm yollarını da, gayet iyi biliyoruz.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar