Connect with us

HABERLER

KÜTAHYASPOR YİNE KONGREYE GİDİYOR, YENİ YÖNETİM HAZIRLIKLARI

Son haftaların popüler konusu olan Kütahyaspor’daki yönetim sorunu için kolları sıvayan siyasilerin bir hazırlık içinde olduğu öğrenildi. Önümüzdeki 20 gün içinde yeniden genel kurula gidileceği yönünde bilgiler gelirken, yeni yönetimin de şekillendiği kaydediliyor.

yenikutahya.com – HABER

Kütahyaspor’un 2018-2019 sezonu öncesinde yaşadığı yönetim kurulu sorunları yaklaşık 15 günden bu yana Kütahya gündeminde bulunuyor.

Ziraat Türkiye Kupası maçına çıkan ve rakibi Ödemiş Belediyespor’u 3-2 yenerek ikinci tura yükselen Kütahyaspor’da biraz olsun moraller yerine geldi.

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Kütahya Milletvekili İshak Gazel ortaklaşa bir basın toplantısı düzenleyerek sorunların giderilmesi için önlem alındığını söylemişlerdi.

Bu gelişmelerin ardından bir başkan adayı üzerinde karar verildiği ve yönetim listesinin oluşturulması için çalışmalar başlatıldığı öğrenildi. Mevcut yönetim kurulunun yeniden olağanüstü kongre kararı alarak görevi yeni oluşacak isimlere bırakacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Edinilen bilgiye göre belediye başkanı Kamil Saraçoğlu ve Kütahya Milletvekili İshak Gazel bazı iş adamları ile görüşerek maddi kaynak da oluşturuyor. Kütahya Belediyesi’nden 2018 yılı içinde 200 bin lira bir kaynak aktarılması kararlaştırılmıştı.

Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından basına açıklama yapan Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu “Hiç kimse takıma sahip çıkmazsa yine biz Kütahyaspor’a sahip çıkarız. Göreve geldiğimizden bu yana 3,5 milyon liralık maddi bir yardım yaptık. Bundan sonra da devam edeceğiz. Kütahyaspor yalnız değidir” dedi.

Kütahya Milletvekili İshak Gazel ise “1966 yılından beri ilimizi temsil eden Kütahyaspor için yapılması gereken ne varsa yapıyoruz. Bundan sonrası için de çok güzel adımlar atacağız” dedi.

Mevcut yönetimin yarın olağanüstü kongre kararı alması ve 15 gün içinde görevi yeni isimlere bırakması bekleniyor.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar