Connect with us

HABERLER

KÜTAHYASPOR’A GÜÇLÜ YÖNETİM GELİYOR

Kütahyaspor’da 15 Eylül’de olağanüstü kongre için hazırlık çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Kütahya Milletvekili İshak Gazel, bir başkan adayı konusunda anlaşmaya vardıklarını söyledi. Başkan adayının ise 15 kişilik yönetim kurulu listesi ve bazı futbolcu transferleri üstünde çalıştığı öğrenildi. Tüm yetki yeni başkan adayına verilmiş durumda.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Ahmet Tekdemir ve yönetim kurulunun yeniden genel kurul kararı almasının ardından çalışma başlatıldığı öğrenildi. Yönetim listesi üzerinde çalışma yapan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, milletvekili İshak Gazel ile bir başkan adayı çıkarttıklarını söyledi.

yenikutahya.com’a özel açıklama yapan Kamil Saraçoğlu şunları kaydetti:

“Kütahyaspor için önceki dönem 3 milyon liradan fazla bir kaynak aktardık. Bundan sonrası için de yine aynı şekilde maddi destek vereceğiz. 1966 yılında kurulan ve Kütahya’nın simgesi olan Mavi Şimşekler’in hak ettiği yer Bölgesel Amatör Lig değil. Hedefimiz hemen bu yıl profesyonel lige geri dönüp kısa bir zamanda üst liglere tırmanmaktır. Sayın milletvekilimiz İshak Gazel ile birlikte ve diğer arkadaşlarımızla beraber çok güçlü bir isim olan bir arkadaşımıza teklif götürdük. O arkadaşımız da önemli isimlerden oluşacak bir liste çalışması yapıyor. Görüştüğümüz ve yeni yönetimde başkan olarak görev almayı kabul eden arkadaşımız takıma takviye transferler de yapıp, hem ligimizde hem de Türkiye Kupası maçlarında yola devam edebileceğimiz bir kadro için çalışmaya başladılar bile. Göreceksiniz iyi bir ekip oluşacak” dedi.

Kütahyaspor’un başkanlık görevine gelmesi beklenen o ismin futbolcu transferi için düğmeye bastığı öğrenildi.

Türkiye Kupası maçında görülen eksikliklerin tamamlanması için harekete geçildiği öğrenildi.

Toplam 6 noktaya transfer için görüşme yapıldığı öğrenildi. Forvet, orta saha, sağ ve sol açık ile savunma bölgesinde oynayan bazı isimlerle görüşüldüğü ve oyuncuların getirilmesi için kongre tarihinin beklendiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Geçen sezon 3. ve 2.’nci liglerde görev alan ancak bu yıl anlaştıkları takımların maddi sıkıntı nedeni ile transfer izni alamamasından dolayı açıkta kalan çok iyi futbolcularla temas kurulduğu bazılarıyla da prensipte anlaşma sağlandığı kaydediliyor.

Gelişmeleri yenikutahya.com’dan takip edebilirsiniz…

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar