Connect with us

HABERLER

ALİ ÇETİNBAŞ: “SOSYAL MEDYA BÜYÜTÜYOR, BİZ UMURSAMIYORUZ”

AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş katıldığı TV programında muhalefet milletvekilleri ile arasında yaşanan siyasi atışmalara noktayı koydu. Çetinbaş “Kütahya’da bir umut ışığı yanacak ve onu yakacak olan biziz” dedi.

yenikutahya.com – HABER

Katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalar yapan AK Parti il başkanı Ali Çetinbaş  son günlerdeki bazı tartışmalara ilişkin konuştu. Çetinbaş “Bizim hayatımızın en kıymetlisi Kütahya’dır. En çok dertlendiğimiz mesele Kütahya’dır. Kalbimizden büyük bir muhabbet beslediğimiz ise Kütahyalı hemşerilerimizdir. İki sebepten dolayı siyaset yapıyoruz. Bunlar yerel unsurlardır. Diğeri ise kıymetli genel başkanımızın koyduğu istikametin peşinde yürümek. Bundan başka bir gayretim yok benim. Açıkça söyleyeyim, madem Kütahyalı hemşerilerimiz siyasi tercihlerini başka siyasi partilerden yapmış ve kurulan ittifaklar sonunda milletvekili aritmetiği bu şekilde olmuş. Biz buna ancak ve ancak saygı duyarız” dedi.

Kütahya’daki seçmenlerin tercihlerine saygı gösterdiklerini belirten Çetinbaş devamında da şunları kaydetti:

“AK Parti’den seçilip göreve gelen 3 milletvekilimiz ne kadar değerli ve saygın ise Sayın Ahmet Erbaş da Sayın Fazıl Kasap da o kadar kıymetli ve değerlidir. Siyasette belirli meselelerde anlaşamamak ve farklı analiz etmek işin doğasında var. Ben kırmadan dökmeden, hakaret etmeden ve kötü söz söylemeden bu gibi şeylerin olabileceği kanaatindeyim. Dolayısıyla benim ne Sayın Ahmet Erbaş ile ne de Sayın Fazıl Kasap ile bir husumete veya bir anlaşmazlığa gidecek bir meselem yok. Sosyal medyanın bu kadar ayyuka çıktığı bir dönemde bunlar kaşınabilir, büyütülebilir. Bunları umursamıyoruz. Umursadığım şudur, bir mesele ile alakalı gerek Sayın Kasap’ı gerekse Sayın Erbaş’ı arayarak, ‘Sayın vekilim, bu meselede Kütahya adına bir araya gelmeliyiz’ dendiğinde alacağımız tepki bizim için önemlidir. Henüz 27. dönemim başındayız. Benim umudum bir arada olabilme yönündedir. Bu umut ışığını yakacak olan biziz ve ışığı ben yakacağım. Sayın Erbaş da yakacak Sayın Kasap da yakacak ve ardından Sayın Gazel, Sayın Tan ve Sayın Erenler de yakacak ki Kütahya ışıl ışıl olacak.

Bizim siyasi partilerle kurduğumuz münasebet genel merkezlerimizin kurduğu münasebet ile eşdeğer olmalıdır. Biz bunu Cumhur İttifakı vesilesi ile MHP ile bugüne kadar kırmadan dökmeden, bağırmadan çağırmadan hakaret etmeden getirdik. Bundan sonra da öyle olacak. Öyle büyütecek bir mesele yok ki ne olmuş ki yani? Neyi paylaşamıyormuşuz ki? Benim açımdan böyle. Ben doğru bir bakış açısı ile hareket ettiğimi düşünüyorum.

Haftanın 3 günü ben söylesem o söylese, o söylese ben söylesem ne faydası var? Taktir aziz milletimizindir.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar