Connect with us

HABERLER

ÇANAKKALE BOĞAZI’NDAN KÜTAHYA’YA MADALYA YAĞMURU

Kütahyalı yarışçı Erenay Oğur 50 dakika 55saniye derecesi ile 14-18 yas grubunda bayanlarda 3.oldu.

yenikutahya.com – HABER

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması’nda 3,5 mil ( 6482 metre mesafeli yarışta) Kütahyalı yarışçı Erenay Oğur 50 dakika 55saniye derecesi ile 14-18 yas grubunda bayanlarda 3.oldu. Bu yıl 32’ncisi düzenlenen yarışma, Eceabat kumsalı ile Çimenlik Kalesi arasında 3,5 millik parkurda gerçekleştirildi.

Yarışmaya, 78’i yabancı 614 kişi katıldı. Yarışmacılar sabah erken saatlerde feribotla yarışın başlayacağı Eceabat ilçesine götürüldü. Burada sahilde toplanan yüzücüler saat 08.30’da kendilerini Çanakkale Boğazı’nın serin sularına bıraktı.

Yarışmada İngiltere ve Fransa’yı ayıran Manş Denizi’ni 11 saat 29 dakikalık dereceyle en kısa sürede geçen Türk kadını unvanına sahip olan İzmirli sporcu Bengisu Avcı da yer aldı. Çok sayıda engelli sporcu da yarışlarda kulaç attı. Sporcuların güvenliği için Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Toplam 625 kişinin yarıştığı müsabakalarda, 14-18 yaş kadınlarda Kütahya’dan katılan Necla Naz Hatipoğlu 4., Lara Türk 5. oldu. 14-18 yaş erkeklerde Sina Erdem Kocabaş 7., Yağız Polatlı 8. olarak Kütahya’ya başarı ile döndüler.

Daha sonra yarışmayı bitiren tüm sporculara madalya dağıtılırken, dereceye girenlere yüzücülere çeşitli ödüller verildi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar