Connect with us

ASAYİŞ

KÜTAHYA VALİLİĞİ DOMANİÇ’TE ORMANLIK ALANDA PİKNİK YASAĞI GETİRDİ

Kütahya Valiliği bir genelge yayımlayarak Domaniç ilçesindeki orman sınırları içerisinde piknik yapmayı, eğlence düzenlemeyi ve orman içerisine girmeyi yasakladı. Karar Domaniç Kaymakamlığı resmi sitesinden halka duyuruldu.

yenikutahya.com – HABER (AA)

Kütahya Valiliği, orman yangınlarının önüne geçebilmek adına Domaniç ilçesindeki Ormanlık alanlara girişleri yasakladı. Son çıkan Orman yangınındaki ilk bulguların piknikçilerden kaynaklı olduğunu söyleyen Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, yenikutahya.com’a yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bildiğiniz gibi geçen yıl da aynı şekilde bir yasak getirmiştik. Ormanlarımızı korumak adına, yangına sebebiyet verebilecek her türlü unsura karşı tedbir alıyoruz. Bu son Tavşanlı’daki orman yangınındaki ilk bulgularımız olayın piknikçilerden kaynaklı olabileceği yönünde ağırlık basıyor. Vatandaşlarımızın ve kamunun güvenliği açısından, ormanlarımızın kül olmaması açısından ay sonuna kadar böyle bir yasak getirdik”

Öte yandan Domaniç Kaymakamlığı’ndan da yazılı bir açıklama yapıldı:

“Kütahya Valiliği genelgesi gereği Domaniç orman sınırları içerisinde piknik yapmak, eğlence düzenlemek, orman içerisine girmek yasaklanmıştır. Bütün muhtarlarımız köy halkına cami hoparlöründen uyarmaları önemle duyurulur. Domaniç Kaymakamlığının talimatıdır.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar