Connect with us

HABERLER

KÜTAHYA VALİSİ’NİN VİP MAKAM ARACI 2014 MODEL

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’in VİP makam aracı bugünkü Sözcü Gazetesi’nin manşetine çıktı. Oysa makam aracı 2014 model ve yıprandığı için yeniden dizayn edilmiş. Harcanan miktar da çok büyük değil. Peki bu israf algısını yapan unsurlar ne?

yenikutahya.com – HABER

Kütahya Valiliği tarafından 2014 yılında alınan ve yıprandığı için yeniden dizayn ettirilen araç Kütahya gündeminden sonra bugün ülke gündemine kadar çıktı. Sözcü Gazetesi bugünkü manşetinde valinin makam aracının israf olduğunu yazarak konuyu eleştirdi.

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’in tasarruf tedbirlerine uygun davranmadığı eleştirisi yapılan haberlerin gerçeği tam manasıyla yansıtmadığı ortaya çıktı.

Lüks araç olarak bahsedilen aracın 2014 model olduğu ve zamanın valisi tarafından 4 yıl önce alınan bir araç olduğu öğrenildi. Aracın yıprandığı, yenisi alınması durumunda daha yüksek bir maliyet olacağından dizayn ettirilerek devletin kasasından daha az maliyetin çıkması planlanmıştı.

Kütahya’ya gelen devlet büyükleri, yabancı yatırımcılar, turizm temsilcileri için kullanılan aracın belirtildiği kadar büyük bir masrafla yaptırılmadığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca Vali Ahmet Hamdi Nayir’in birçok proje, etkinlik ve çalışmalarda tasarruf tedbirlerine dikkat edilmesi için haftalar öncesinden yazılı olarak talimat verdiği öğrenildi.

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir verdiği yazılı emirle haftalar öncesinden tüm kurumları tasarrufa davet etmişti.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar