Connect with us

ASAYİŞ

KÜTAHYA’DA 150 KÖK HİNT KENEVİRİ VE 8 KİLO ESRAR YAKALANDI

Kütahya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri Turgutlar köyünde uyuşturucu imalatı yapan bir kişiyi suçüstü yakaladı.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Kütahya merkeze bağlı Turgutlar köyünde Hint Keneviri ekimi yapıldığı bilgisi alan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yine büyük bir operasyona imza attı. Turgutlar köyüne giden ekipler gerekli saha çalışmaları yapıldıktan sonra 150 kök Hint Keneviri ve 7 kilo 985 gr kubar esrar maddesi ele geçirdi.

Daha sonra Hint Kenevirlerini eken şahsı tespit etmek amacıyla çevrede çalışma yapan Narkotik, daha sonra isminin Mehmet O. olduğu anlaşılan şahsı ekili vaziyette bulunan Hint Kenevirlerini sulamaya geldiği esnada yakalandı.

Mehmet O. isimli şahsa uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan ayrıca 2313 sayılı kanuna muhalefet suçundan işlem yapan Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri gerekli soruşturmanın ardından nöbetçi cumhuriyet savcılığına sevk etti. Zanlı M.O çıkarıldığı mahkemece tutuklu yargılanmak üzere Kütahya E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar