Connect with us

EKONOMİ

KÜTAHYA’DA DA SU FİYATI DÜŞECEK Mİ?

Ankara Büyükşehir Belediyesi aldığı son dakika kararı ile şehirde suya yüzde 17 oranında indirim yapacak. Müjdeyi canlı yayında veren Başkan Mustafa Tuna “Dış ekonomik oyunlara karşı üzerimize düşeni yapıp vatandaşı rahatlatmamız lazım” dedi. “Kütahya Belediyesi de su fiyatlarında indirim uygulayacak mı” diye soran vatandaşlar bu konuda yetkililerden açıklama bekliyor.

yenikutahya.com – HABER

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, 24 TV’de katıldığı canlı yayında Başkentlilere su müjdesi verdi. Vatandaşın günlük hayatında birinci derecede önemli olan konulara öncelik verdiklerini açıklayan Başkan Tuna, su faturalarında yüzde 17’lik indirim yapacaklarını açıkladı.

Bu gelişmelerin ardından Kütahya Belediyesi’nin de su fiyatlarında indirim yapmasını isteyen bazı vatandaşlar konuyu sosyal medya üzerinden paylaşarak yetkililere seslendi.

Vatandaşlar Kütahya’da suyun ton fiyatının da düşürülmesi gerektiğini belirterek, “Cumhurbaşkanımız dolar bozdurun dedi bozdurduk, altın satın dedi sattık. Bu kriz döneminde üst yöneticilerimizden bu konuda adım bekliyoruz. Su fiyatlarının Ankara’da olduğu gibi Kütahya’da da düşürülmesini istiyoruz.” diye konuştular.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar