Connect with us

HABERLER

BELEDİYE BAŞKANLARI RAPORU HAZIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılacak yerel seçimler için mevcut belediye başkanları ile ilgili ön hazırlık raporunu aldı. Buna göre aday belirleme çalışmalarına start veren Başkan Erdoğan, önemli bir olumsuzluk görmediği mevcut başkanlarla yola devam edileceği sinyali veriyor. Saha çalışması Kütahya’da da yapıldı, ilgili rapor gönderildi.

yenikutahya.com – HABER

AK Parti, sahada yerel seçim çalışmalarına başlarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yerel seçim dosyasını masasına aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 gün sürecek ABD ve Almanya seyahatinin ardından meclisin açılmasıyla birlikte kampanya turlarına başlayacak. Mesaisinin büyük bölümünü yurtiçi seçim çalışmalarına ayıracak olan Erdoğan’ın başta 30 büyükşehir olmak üzere kritik önemdeki kentlerin tamamını gezmesi planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken başlatacağı kampanya turuyla AK Parti’nin belediye başkan adaylıkları için de nabız yoklayacak. Erdoğan, il ve ilçe teşkilatlarıyla bir araya gelerek AK Parti’nin mart ayındaki seçimlerdeki adaylarını netleştirecek.

İTTİFAK İÇİN HAZIRLANAN RAPORLAR BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, adayları belirlerken sahadan gelen raporları, mevcut başkanların icraatlarını ve memnuniyet düzeyini de göz önüne alacak. Türkiye genelindeki 1397 belediye için aday belirleme kriterleri arasında 24 Haziran seçim sonuçları da etkili olacak. Erdoğan, bu çerçevede teşkilattan gelen bilgiler doğrultusunda yerel seçim stratejisini ve halkın MHP ile olası ittifaka bakışını belirlemiş olacak. Bu kapsamda hem Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yapacağı görüşme hem de sahadan gelen raporlar ve anketler çerçevesinde kritik şehirlerde MHP ile ittifakın çerçevesinin somutlaşacağı belirtiliyor.

ŞEHİRLER TARANDI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önderliğinde mart ayında başlatılan ve şehirlerin röntgenini çeken “Şehrim 2023” projesi ile 6 ayda 84 binden fazla kişiye ulaşıldı. Proje çerçevesinde şehirlerin kapsamlı bir taraması yapıldı. Şehirlerin ihtiyaçları, halkın beklentileri belirlendi. Çalışma AK Parti belediyelerle sınırlı tutulmayıp diğer partilerin yönetimlerinde olan belediyeler de eklendi. Çıkan sonuca göre şehirlerin ihtiyacına yönelik projelerin de belirlenmesi beklenirken, aday belirlenme sürecinde de bu proje dikkate alınacak. Özellikle aday olacak mevcut belediye başkanlarının önümüzdeki dönemde de devam edip etmemesi noktasında yaptıkları çalışmalar üzerinden değerlendirmeler yapılacak.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar