Connect with us

HABERLER

KAMİL SARAÇOĞLU ANKARA’DA YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI YAPIYOR

AK Partili Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu Çarşamba gününden bu yana Ankara’da siyasi çalışmalar yapıyor. Alınan bilgiye göre, genel merkezde bazı önemli isimlerle görüşen Kamil Saraçoğlu, yeni dönem için yeşil ışık aldı. Kamil Saraçoğlu’nun genel merkez görüşmelerinin olumlu geçtiği de öğrenildi.

yenikutahya.com – HABER

2019 yılı Mart ayında yapılması planlanan mahalli idareler seçimi öncesi siyasi kulisler de hızlandı. Edinilen bilgilere göre Çarşamba gününden bu tarafa Ankara’da olan Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun, AK Parti genel merkezinde önemli isimlerle görüştüğü ve yeniden adaylık için önemli sinyaller aldığı öğrenildi.

Kamil Saraçoğlu Ankara ziyaretlerinde AK Parti Genel Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı ziyaret etti. Saraçoğlu bakanlıklardan, devam eden projeler konusunda yeni destekler aldığını kaydetti.

Aday belirlerken vatandaşların, teşkilatların görüşleri alınacak. Daha önce anketlerle belirlenen sonuçlar bir kez de yerinde gözlemlenecek. Parti dışından adaylara da teklif götürülecek. Aday belirlemede ikinci önemli kriter teşkilatlar olacak. Teşkilatlarda kurulacak sandıklarla belediye başkan adaylarına yönelik temayül yoklaması yapılacak. AK Parti aday belirlerken vatandaşla birlikte el ele gönül gönüle şehri yönetecek isimler belirleyecek. Anketlerle belirlenen sonuçlar o ilin milletvekilleri ve genel merkezdeki yöneticilerden oluşturulacak olan heyetle yerinde gözlemlenecek.

AK Parti Genel Merkezi’nden edinilen net bilgilere göre Ekim ayında adayların isimleri netleşmeye başlayacak.

Kütahya’da yapılan ön çalışmada mevcut belediye başkanı Kamil Saraçoğlu’nun geçer not aldığı ve genel merkezde bunun dikkate alınacağı kaydediliyor. Saraçoğlu’nun genel merkez görüşmelerinin olumlu geçtiği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar