Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

KÜTAHYA’MIZA ÖNEMLİ KATKILAR GETİRECEKTİR

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu öncelikle kutluyor ve başarılar diliyorum.

Fizik Tedavi konusundaki tecrübeleri, Sağlık bakanlığındaki etkileri, Ankara’daki bürokratik etkileşimleri nedeniyle Sayın Prof.Dr. Vural Kavuncu’nun rektörlüğe atanması, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi için ve de Kütahya’mız adına çok önemli olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum.

Çünkü, Kütahya’mız fizik tedavi ve rehabilitasyon konusunda çok önemli merkez olmasına rağmen maalesef yeterince yararlanamadığımız için, bu atamanın çok önemli katkı getireceğini görmekteyim.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüzün İnternet sayfasındaki açıklamalarında “Ege Bölgesinin graben sistemi ve bunu oluşturan kırıkla üzerinde yer alan Kütahya jeotermal kaynaklar açısından ülkemizin en zengin illerindendir. Bu nedenle Kütahya’ya Termal Turizmin başkenti de denilebilir. Zira Türkiye de Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edilen 65 Termal Turizm Merkezinden 7 tanesi Kütahya’da bulunmaktadır. Bu kaynaklar oldukça yüksek termal değerlere sahiptir ve sağlık turizmi açısından son derecedir. Önemlidir. Kütahya’daki termal sular romatizmadan felç hastalıklarına, kadın hastalıklarından sinirsel rahatsızlıklara kadar bir dizi hastalığa derman olup, yerli ve yabancı turistlere şifa dağıtmaktadır. Kaplıcalarımızın tedavi edici nitelikleri efsanelerle olduğu gibi tıbbi laboratuar tetkikleri ile de kanıtlanmıştır.” denilmektedir.

İşte bu bilgilerle maalesef yeterince imkanlardan yararlanamayan Kütahya’mız; Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Rektör Prof.Dr.Kavuncu ile atağa geçeceğine inandığım için büyük heyecanla bekliyorum.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar