Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ, GERMİYAN KAMPÜSÜNE TAŞINMALI

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof.Dr.Vural Kavuncu’ya hayırlı olsun ziyaretine gittik.

Dumlupınar Üniversitesi bünyesinde bulunan rektörlük binasını bir hayli yol aldıktan sonra zar zor bulduk.

Üniversitenin bir hayli uzağındaki Tıp Fakültesi bünyesinde oluşturulan rektörlük makamının, maalesef yeni kurulan üniversitemiz için layık olmadığını gördük.

Geçtiğimiz yıllarda gündeme gelen ve DPÜ Rektörü Remzi Gören, kamuoyuna yaptığı açıklamada “BESYO dışında kampüste 3 meslek yüksekokulumuz daha bulunuyor. BESYO 1974 yılında yapılmış. Bir hayli eski bu binada 20 yılı aşkın bir süredir eğitim faaliyetleri devam ediyor. BESYO için yeni eğitim ve spor imkanlarına uygun binanın yapılması için girişimlerde bulunmuştuk. Kalkınma Bakanlığı’nın binanın Evliya Çelebi yerleşkesine yapılması yönündeki şartı ile BESYO için yerleşkede yer tespiti yapılmış ve 2017 yılı içinde, ihalesi yapılarak binanın inşaatına başlanacaktır.” demişti.

Bence, burasının yani Germiyan Kampüsü’nün Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine verilmesi tam bu noktada önem arz etmektedir.

Her iki üniversitenin de bu uygulamadan memnun olacağını sanmaktayım.

Kütahya için çok önemli olan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin kendi yerinde olmasında yarar olduğu gerçeğini yetkililerin de gördüklerini düşünüyorum.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar