Connect with us

HABERLER

METRUK EV TEHLİKESİNE MİLLETVEKİLİ YORUMU: “TİNERCİLERE MEKAN OLUYOR”

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Kütahya’nın son 30 yılına damgasını vuran önemli bir sorun olan metruk yapılar konusuna dikkat çekti. Gazel “Bu yapılar tinercilere ev sahipliği yapıyor” dedi.

yenikutahya.com – HABER

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Kütahya’nın metruk ev sorununa dikkat çekti.

Kütahya’da bulunan 300’ün üzerindeki metruk evlerin çevreye verdiği zarar ve tehlikeleri dile getiren Milletvekili İshak Gazel bu konuda yüzlerce ev olduğunu ifade etti. Sosyal medya hesabından metruk evlerle ilgili açıklamalarda bulunan Gazel sorunun giderek büyüdüğüne dikkat çekti.

Her geçen gün büyüyen metruk evlerle ve bu evleri mesken olarak tutan tinercilerle ilgili endişesini dile getiren AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Kütahya’nın en büyük sorunlarının birisinin metruk evler olduğunu dile getirdi. Şehir merkezindeki yıkılmaya yüz tutan evlerin tinercilerin mekânı haline geldiğini dile getiren Gazel “Kütahya’nın en büyük sorunu yıkılmaya yüz tutmuş evler. Merkezde değerli arazilerin üzerinde tinercilerin mekânı olarak hizmet veriyor. Balıklı Mahallesi, Mecidiye Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Maltepe Mahallesi ve yüzlerce ev” şeklindeki açıklamasıyla Kütahya şehir merkezindeki metruk evlerin durumunu ortaya koydu.

Kütahya’da yıllardır dile getirilen ancak bir türlü çözülemeyen metruk evlerle ilgili vatandaşlar da yıllardır şikâyetlerini dile getiriyorlar. Ancak çözüm noktasında somut adımlar henüz atılamazken, tehlike her geçen gün artarak devam ediyor.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar