Connect with us

HABERLER

MHP MİLLETVEKİLİ AHMET ERBAŞ: “ADAY AÇIKLAMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Belediye Sosyal Tesislerinde mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Mahalle muhtarlarının sorularını yanıtlayan Erbaş yerel seçimde kurulacak ittifak ve başkan adayı ile ilgili bilgiler verdi.

yenikutahya.com – HABER

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş muhtarlarla bir araya geldi. Gerçekleşen toplantıya MHP İlçe Başkanı Gökhan Tomruk, Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Akkoç, MHP milletvekili adayı Selahaddin Uslu, Belediye Meclis üyeleri, Kamu Sen İl Temsilcisi Kadir Bayram ve mahalle muhtarları katıldı. Erbaş toplantıda “Sizlere şöyle bir söz verdim; belki bütün sorunlarınızı halledemeyebiliriz, bütün dertleriniz için derman olamayabiliriz ama bizi sık sık aranızda ve içinizde göreceğinizden emin olabilirsiniz. Çünkü halkın siyasetçiden de en büyük beklentisinin bu olduğunu gördük. Seçim sloganımızda, seçim vaatlerimizin içinde sizlerle sık sık bir arada olmak vardı. Bu kapsamda da her gittiğimiz ilçede bu toplantıları yapıyoruz. Yaklaşık 10 ilçede de muhtar kardeşlerimizle beraber olduk. Kırmadan, dökmeden, ağır eleştiri yapmadan, bu vatan millet bizim diyerek, Kütahya bizim diyerek yola çıktık ve Allahın izniyle, sizlerin destekleriyle bugünlere geldik. Benimle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderdiğiniz 4 kıymetli kardeşim daha var. Kendileriyle de çok iyi bir diyalogumuz var. Şu anda Kütahya’yı TBMM’de 3 parti olarak temsil ediyoruz ama emin olun ki Kütahya’nın en ufak bir probleminde mutlaka bu üç parti tek parti haline dönüşüyor. Böyle bir birlik beraberliğimiz var.” dedi.

“İTTİFAK GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR”

2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler hakkında konuşan MHP Kütahya milletvekili Ahmet Erbaş; “Yerel seçimler için Cumhur İttifakı çatısı altında iki parti yetkilileri görüşmeler halindedir. Bu görüşmeler devam ederken aday açıklamamız söz konusu değildir. Görüşmeler sonunda Kütahya’dan aday çıkarılması kararı çıkarsa adayımızı açıklarız. Ama şunu net belirtmeliyim ki adayımız hain FETÖ örgütü ile bağlantısı olan kimse olmayacaktır. ”dedi.

“ADAY AÇIKLAMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL”

Daha önce ilçelerde muhtarlar ile bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, belediye sosyal tesislerinde Kütahya mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Burada basın mensuplarının soruları da cevaplayan milletvekili Erbaş Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler hakkında da konuştu. Milletvekili Erbaş ; “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyük Türkiye için kurdukları Cumhur İttifakı tüm kararlılığı ile devam ediyor. Yerel seçimler içinde Cumhur İttifakı çatısı altında iki parti yetkilileri görüşmeler halindedir. Bu görüşmeler devam ederken aday açıklamamız söz konusu değildir. Ama şunu net belirtmeliyim ki adayımız hainFetö örgütü ile bağlantısı olan kimse olmayacaktır.” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar