Connect with us

HABERLER

MHP İL BAŞKANI FERHAN YILDIRIM: “SEÇİME MÜDAHALE DEMOKRASİ İLE BAĞDAŞMAZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Bem-Bir-Sen’de yapılan delege seçiminin iptal edilerek yeniden yapılmasına yaptığı yorumda, demokrasi ile bağdaşmadığını söyledi. Yıldırım, aldıkları duyama göre seçimlerin Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun bizzat devreye girmesi ile yenilendiğini belirtti.

yenikutahya.com – HABER

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem Bir Sen) Kütahya Şubesinde 18 Eylül’de yapılan ancak iptal edilip 28 Eylül tarihinde yeniden yapılan delege seçimi ile ilgili, MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım yaşananları gündemine aldı. Ferhan Yıldırım, yaşanan olayların Kütahya’da sıradan bir hale geldiğini, bu olayın başka bir ilde olması durumunda toplumun ayağa kalkacağını söyledi. “Kütahya’da sıradan karşılanan bir keyfiliğe daha tanıklık etmekteyiz” diyen Yıldırım şunları kaydetti: “18 Eylül 2018 tarihinde Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen)  Kütahya Şubesinin 15 nolu işyerinde delege seçimi yapılmış ve oy çokluğu ile seçilen delegeler Sendikanın Şube Başkan Yardımcısının da bulunduğu Seçim Sandık Kurulu tarafından imzalanarak ilan edilmiştir.” dedi.

“DEMOKRASİ VE HÜRRİYET YOK SAYILDI”

MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım, kendilerine yakın isimlerin delege yapılmasının adaleti, demokrasiyi ve hürriyeti yok sayan bir anlayışın ürünü olduğunu söyledi. Ferhan Yıldırım açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Aldığımız duyumlara göre Belediye Başkanı Sayın Kamil Saraçoğlu’nun bizzat devreye girmesi ile seçimler 28 Eylül 2018 yenilenmiş ve delege listesi değişmiştir. Ülke idaresinde olduğu gibi Sivil Toplum Kuruluşları’ndan da yönetimi sandık belirler. ‘Sonuçtan memnun olmadık bir daha seçim yapalım’ demenin demokrasiyle bağdaşır yanı yoktur. Hele ki seçilmişler, seçim sonucuna en çok saygı duyması gereken kişilerdir. Demokrasiyi inşa etme ve ayakta tutma hepimizin ortak görevidir. Gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş üyelerinin seçtiği delegeleri beğenmeyen, kendilerine yakın isimleri delege yapan anlayış eşitliği, adaleti, demokrasi ve hürriyeti yok sayan anlayıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu tür dayatmalara karşı olduğumuzu bir kez daha bildirir, sayın yöneticilerimizin asli görevinin ‘üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü sağlamak’ olduğunu hatırlatırız.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar