Connect with us

HABERLER

MARDİN’DE JOKEYLER TÜRK BAYRAĞI İÇİN YARIŞTI

Mardin’de düzenlenen at yarışlarında jokeyler Türk bayrağı için kıyasıya yarıştı. Mardin’deki yarışlara önceki yıllarda Kütahya Rahvan Atlı Spor Kulübü Başkanı Birol Babanoğlu ve Rahvan At Yarışları Federasyon Gözlemcisi Mehmet Yaylıoğlu da katılmıştı.

yenikutahya.com – HABER

Valilik, görevlendirme yapılan Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Mardin Rahvan Atları Kulubü’nün organizasyonunda Zınnar Arena Yarış Alanı’nda yapılan yarışlara 16 ilden 50 binici katıldı.

Farklı kategorilerde 5 saat süren ve ödül olarak Türk bayrağının verildiği yarışlarda jokeyler, kıyasıya mücadele etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, birçok ilden gelen yarışmacıların organizasyonla kentin tarihi mekanlarını gezme fırsatı bulduğunu söyledi.

Mardin Rahvan Atları Kulübü Başkanı Mehmet Emin Dündar da 7 kategoride düzenlenen yarışların Doğu ile Batı arasındaki kardeşliği pekiştirdiğini ve kültürel etkinliklerin insanları bir araya getirmede etkili olduğunu vurguladı.

En büyük ödülün Türk bayrağı olduğunu belirten Dündar, “Maddi olarak bir ödül peşinde değiliz. Ata sporunu bizden sonraki nesillere aktarmak için çaba sarf ediyoruz. Her bölgeden katılımcılar var. Bu yarışmamızın en büyük ödülü Türk bayrağıdır. Biz sadece bayrak için yarışırız.” dedi.

Şampiyona sponsoru Tacettin Yertüm de kentin tanıtımı açısından güzel bir yarışma olduğunu söyledi.

Yarışmanın sonunda kategorilerinde dereceye girenlere ay yıldızlı bayrak ve ödülleri verildi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar