Connect with us

HABERLER

AHMET ERBAŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN SORU ÖNERGESİ: “MÜDÜR DEVLETİN Mİ PARTİNİN Mİ MEMURU?”

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yazılı olarak cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesi dikkat çekti. Konu daha önce Kütahya’da gündem olmuştu.

yenikutahya.com – HABER

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, özel idarelerde yürütülen iş ve işlemler açısından son derece önemli olan bir konuyu TBMM’de gündeme getirdi. Milletvekili Ahmet Erbaş Bakan Soylu’ya, “İl Özel İdare müdürlerinin hukuki statüsü nedir? 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi midir? İl Özel İdaresi müdürlerinin görevlerini ifa ederken, görevinden dolayı kendisine verilen etki ve gücü siyaset aracı olarak kullanmaları yasal mıdır? sorularını sordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu sorulara vereceği cevap merakla beklenirken, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın cevap sonrası açıklama yapacağı öğrenildi.

Daha önce de “makamı ne olursa olsun devlet memurlarının asli görevi kanunlar çerçevesinde devlete ve ayırım yapmaksızın tüm vatandaşlara hizmet etmektir.” ifadesi kullanarak dikkatleri çeken MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın, İçişleri Bakanlığı’ndan verilecek cevap sonrası yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar