Connect with us

EKONOMİ

KÜTAHYA’NIN KİTAPÇISI KİTAP&KAHVE, ULUSAL ÇAPTA DİKKAT ÇEKİYOR

Kütahya’da 5 yıldır hizmet veren Kitap&Kahve, ulusal çapta ilgi görmeye devam ediyor. 2013 yılında Türkiye’de kitap ile kahveyi birleştiren ilk mekan olarak açılan işletme, o günden bugüne sadece kitap okumak isteyenlere hizmet veriyor. Konuşmanın, oyun oynamanın, ders çalışmanın dahi yasak olduğu bahçe ve salonlarında sadece kitap okunurken aynı zamanda 40 bin çeşit kitap bulunduran bir kitabevi olarak hizmet veriyor.

İşletmenin kurucusu Abdullah Reha Nazlı, amaçlarının kaliteli kitap okurlarını rahat ettirmek olduğunu, amacı kitap olanlara ulaşmayı başardıkları için çay-kahveden yıllardır hiç ücret almadıklarını söyledi. Kitap&Kahve açıldıktan sonra Türkiye’de “kitap cafe” adıyla benzer görünüşlere sahip olmaya çalışan ama asla kitap okunmayan mekanların yaygınlaştığını söyleyen Nazlı; kitap temasıyla açılıp canlı müzik, oyun, muhabbet, kahvaltı, yemek hizmeti veren işletmelerden çok farklı bir kitleye sahip olduklarını söyledi.

İlk açıldığında tüm ulusal medyada türünün ilk örneği bir işletme olarak yer alan ve daha önce pek çok kez sosyal medyanın gündemine gelen Kitap&Kahve, bugünlerde de Twitter’ın gündemin. İnsanlar Kütahya’ya gelmek istediklerini söylerken, her mevsim ayrı bir görüntü sunan bahçeyi oldukça merak ettiklerini gösteren mesajlar atıyorlar.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar