Connect with us

EĞİTİM

KROS OTOMOTİV’DEN ATATÜRK İLKOKULU’NA ÇEVRE VE İSG EĞİTİM DESTEĞİ

Kütahya 1.Organize Sanayi Bölgesi’nde Faaliyetlerine devam etmekte olan Kros Otomotiv  San.ve Tic. A.Ş ülke ekonomisine kattığı önemli değerlerin yanı sıra çevre ve insan sağlığına da ne derece önem verdiğini yapmış olduğu faaliyetler ile bir kez daha kanıtladı.

2017 yılında Omur İlik Felçlileri yararına Kros Otomotiv Fabrikası’nda başlatılmış olan plastik mavi kapak toplama kampanyası ile çevredeki boş atık pillerin doğaya zarar vermeden bilinçli olarak toplatılmasına yönelik Atık Pil Toplama  kampanyasına 2018 yılında da  Atatürk İlk Okulu öğrencilerinin katılımı ile devam edildi. Okul öğretmenleri ve öğrencilerinin duyarlı katkılarının sonucunda toplanmış olan plastik mavi kapaklar ile atık piller okul yönetiminden teslim alınıp geri dönüşüme kazandırıldı.

02.10.2018 Tarihinde gerçekleştirilen faaliyetler sonucunda Kros Otomotiv Çevre Mühendisi Neşe TAŞTAN tarafından öğrencilere toplamış oldukları  plastik mavi kapakların ülke ekonomisine ve geri dönüşüme nasıl katkı sağladığını ve atık pillerin doğaya bilinçsizce atıldığında ne gibi zarar vereceğine yönelik eğitim verildi. İSG Uzmanı Halid TAŞ tarafında da sağlık bir yaşam için okulda ve evde dikkat edilmesi gereken hususlar konusuna değinildi.

Kros Otomotiv Yönetimi benzer eğitim faaliyetlerinin ve kampanyalarının önümüzdeki günlerde de okullarımızda devam edeceğini ve geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize atık ürünlerin doğaya nasıl kazandırıldığı bilgilerinin aktarılacağını belirtti.

DEVAMINI OKU

Öne çıkanlar