Connect with us

HABERLER

ORC ARAŞTIRMA: “İTTİFAKSIZ YEREL SEÇİM KÜTAHYA’DA AK PARTİ’YE YARAMIYOR”

ORC Araştırma’nın sahibi Mehmet Murat Pösteki, son araştırmalarının sonuçlarını görünce hayrete düştüğünü söyledi. Araştırmaya göre Kütahya, Tokat, Çankırı, Afyon, Düzce, Kırıkkale, Niğde, Kastamonu, Aksaray, Uşak ve Zonguldak gibi illerde MHP potansiyel adaylarıyla ilk sırada yer aldığını da ifade etti.

yenikutahya.com – HABER

ORC Araştırma’nın sahibi Mehmet Murat Pösteki, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yerel seçimin ittifaksız yapılması halinde AK Parti oylarının düşeceğini belirterek, “Analizleri ve araştırma sonuçlarını gördükçe hayretler içerisinde kaldım” dedi.

AK Parti ile MHP yerel seçimde ittifak yapmayacak. İki parti son dönemde aralarında yaşadıkları anlaşmazlıkla gündemde.

MHP’nin Bartın, Karabük, Isparta, Osmaniye, Adana ve Mersin’i kazanacağını söyleyen Pösteki, partinin Kütahya, Tokat, Çankırı, Afyon, Düzce, Kırıkkale, Niğde, Kastamonu, Aksaray, Uşak ve Zonguldak gibi illerde potansiyel adaylarıyla ilk sırada yer aldığını söyledi.

ORC’nin bu ay yaptığı yerel seçim anketinde AK Parti’nin oyu yüzde 32.4, CHP yüzde 23.9, MHP yüzde 15.7, HDP yüzde 5.1, İYİ Parti yüzde 2.4 idi. Kararsızların oranı ise yüzde 19.6 çıkmıştı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar