Connect with us

EKONOMİ

CHP’Lİ KASAP, BOR KARBÜR FABRİKASINI HATIRLATTI

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, bor rezervlerinin yüzde 57’sine sahip olduğuna dikkati çekerek bor karbür sözünü hatırlattı.

yenikutahya.com – HABER

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap,  bor rezervlerinin yüzde 57’sine sahip olduğuna dikkati çekerek bor karbür sözünü hatırlattı.

Mecliste basın mensupları ile bir araya gelen ve Elindeki bor madenini ve cam bir kaseyi gösteren Kasap, “Bu dünyanın en değerli taşı. Bu da borcam, bu güçlendirilmiş bir cam. Bor ile camı yan yana koyduğunuzda borcam olmuyor. Dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, en büyük bor karbür fabrikasını Emet Kütahya’da açacaklarını söylemişti. O sözünü tutmasını bekliyoruz.” dedi.

Sağlık bakanı Fahrettin Koca’ya ulaşılamadığı konuları için basın açıklaması yapan Chp Kütahya Milletvekili Kasap; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sağlıkta şiddetin önlenmesi ve diğer konularla ilgili görüşmek üzere 20 gün önce bir hekim ve milletvekili olarak randevu talep ettiğini ancak cevap gelmediğini savunarak “Bir milletvekilinin parti, şehir ayırımı olmaksızın bakana ulaşamaması faciadır.” dedi.

Elindeki bor madeni ve cam kâse ile ekonomi bakanı Berat Albayrak’a da gönderme yapan Kasap seçim öncesi Emet’e yapılacağı belirtilen bor karbür sözünü hatırlattı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar