Connect with us

HABERLER

İSHAK GAZEL: “ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR”

Kütahya’da her dönem tartışılan Kütahya Şehir Hastanesi’nin inşaatının durduğu iddia edilmişti. İddialara AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel cevap vererek böyle bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti.

yenikutahya.com – HABER

Kütahya Şehir Hastanesi ile ilgili belirsizlik devam ederken, geçtiğimiz günlerde hastane inşaatının durduğu haberleri sosyal medyadan Kütahya’ya yayıldı.

Vatandaşlar inşaatta yaklaşık 1 aydır inşaat alanında çalışma olmadığını öne sürerek nedenini sorguladılar. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların ardından CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı konuşmasında Evliya Çelebi Hastanesi inşaatının durduğunu iddia ederek, bunun sebebinin en olduğunu sordu.

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, hastane inşaatının durduğuna yönelik söylemlerin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. İshak Gazel “Firma yetkilileri inşaata önem veriyor. Sağlık Bakan yardımcısı ve firma yetkilileri ile bizzat kendim görüştüm. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği tedbir kararlarından Kütahya Şehir Hastanesi ve Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi etkilenmeyecek. Firma finansmanın karşılanması için çalışmalar yapıyor. Durma söz konusu değil. İnşaat devam ediyor. Teslim süresinde Kütahya Şehir Hastanesi hizmete açılacak. Şuanda şehir hastanesinde fiziki gerçekleşme yüzde 6, Yoncalı’da ise yüzde 10” dedi.

DEVAMINI OKU

Öne çıkanlar