Connect with us

EKONOMİ

İL GENEL MECLİSİ EN BÜYÜK BÜTÇE PAYINI YİNE EĞİTİME AYIRDI

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, meclis toplantıları ve İl Özel İdaresinin bütçe görüşmeleriyle ilgili değerlendirmede bulundu.

yenikutahya.com – HABER

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya’daki gazetecilere yaptığı yazılı açıklamada, İl Genel Meclisi toplantılarının kasım ayı oturumlarına başladıklarını ve bütçe görüşmeleri yapılacağını söyledi.

İl Genel Meclisi olarak geçen yıl bütçelerinin 143 milyon lira olduğunu hatırlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Bu yıl bütçemizi 145 milyon lira olarak tasarlıyoruz. Bu sene, geçen yıl olduğu gibi en az 33 milyon lira da KÖYDES’ten geleceğini düşünerek 180 milyon lira civarında bir bütçeden bahsedebiliriz. Bunun yanında İller Bankasından da destek almaya ilişkin bir çabamız var. Geçen hafta itibarıyla bir girişimde bulunduk. Kendi kaynaklarımızla gerçekçi bir bütçe hazırladık ve hiçbir borçlanmamız yok. Bütçemizde en büyük payı her zaman olduğu gibi eğitime ayırdık. Kütahya genelinde okullarımızın yüzde 90’ının fiziki olarak yenilenmesini yaptık. Kütahya’da nüfusun seyrine göre okullaşma oranımızı tamamladığımızı söyleyebilirim. Yol konusunda büyük bir başarı elde ettik. Yol çalışmalarımızı planladığımız doğrultuda tamamladık.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar