Connect with us

ASAYİŞ

VALİ TORAMAN: “KÜTAHYA’DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İYİ DURUMDA”

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman başkanlığında bir araya geldi. Toplantıda Vali Toraman uyuşturucu ile topyekûn mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

yenikutahya.com – HABER

Vali Toraman başkanlığında gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Sağlık Müdürü İsmail Zehir ile ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Toplantıda kurumlar tarafından gerçekleştirilen faaliyetler, ilde tespit edilen sorunlar, aksaklıklar ile alınması gereken tedbir önerileri görüşüldü.

Bağımlılıkla Mücadele Toplantılarının İçişleri Bakanlığı koordinesinde illerde vali, ilçelerde kaymakamlar başkanlığında, 81 il ve 922 ilçede eş zamanlı olarak gerçekleştirildiğini ifade eden Vali Dr. Ömer Toraman, bağımlılıkla mücadelede sıfır tolerans prensibi doğrultusunda çalışılacağını söyledi. Vali Toraman, “Uyuşturucuyla topyekun mücadele edilmesi gerekiyor. Bu bir savaş hali, seferberlik gerektiriyor. Bağımlılıkla mücadelede tüm kurum ve kuruluşların hassas olması ve çalışmaları çok ciddiye alması gerekiyor. İşimizi usulen değil canı gönülden yapmalıyız. Kütahya, her alanda olduğu gibi bu alanda da çok ciddi problemleri olmayan bir il gördüğüm kadarıyla. İnşallah el birliğiyle mevcut durumu daha iyi noktaya taşırız” dedi.

Vali Ömer Toraman, ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin görüş ve önerilerini dinledikten sonra İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde ilgili kurum ve kuruluş temsilcileriyle çalışma grubu oluşturularak 2019 yılına ilişkin uyuşturucuyla mücadele eylem planı taslağının hazırlanması talimatını verdi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar