Connect with us

EĞİTİM

KÜTAHYALI ÖĞRENCİLERİN KİTAPÇI VE KÜTÜPHANE KEYFİ

Kütahya’da Boğaziçi Şehir Koleji öğrencilerinin kitabevi ve kütüphanesi gezmesi ile başlayan bir etkinliğe diğer okullar da katılım gösterdi. Öğrenciler Kütahya’daki üç kitapçı ve iki kütüphanenin tamamını birkaç saat içinde gezme fırsatı bulurken aynı zamnda bir okuma bahçesi, bir de okuma salonu geziyorlar.

Kütahya’da kırtasiye, fotokopici, kitap-cafe gibi işletmelerde kitap bulunabiliyor. Ancak hakikaten kitapçılık yapan yalnızca üç işletme mevcut. Türkiye’de sadece 580 kitapçı var  ve kitapçısı olmayan illerin sayısı artıyor. Kütahya ise hala kaliteli kitapçılara sahip şanslı bir şehir.

Kitap&Kahve, şehrimizin tek kültür kitapçısı. 23 bin üyesi ve 40 bin kitabı mevcut. Aynı zamanda 4 yıldır ücretsiz okuma hizmeti sunduğu ve çay-kahve ikram ettiği bahçe ve salonları var. Yine işletmenin çok rağbet gören bir oku-getir sistemi bulunuyor.

Üniversite Kitabevi, şehrimizin tek akademik kitapçısı, aynı zamanda uzun yıllar tek kitapçısı olarak kalmış bir işletme. Üniversite öğrencilerinin aradıkları her ders kitabını bulabildikleri bir yer olmaya devam ediyor.

Nazlı Kitabevi ise 1958 yılında kurulmuş 60 yıllık bir kitapçı. Öğrenciler aynı zamanda Vahit Paşa İl Halk Kütüphanesi ve Gülten Dayıoğlu Çocuk kütüphanesini de gezme fırsatı buluyorlar. Çocuklara ayrıca ayraç da hediye ediliyor.

Kitabevi işletmecisi Abdullah Reha Nazlı, çocukların oldukça ilgili olmasından çok sevinçli olduklarını ve okulların çocukların kitapçı görmelerine aracılık etmelerinden duydukları memnuniyetini dile getirdi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar