Connect with us

ASAYİŞ

DOLANDIRICILAR “FETÖ” DEDİ EMEKLİ KORKTU

“Biz polisiz adınız FETÖ soruşturmasında geçiyor” diye arayan dolandırıcılardan korkan emekli vatandaş, bankadan çektiği krediyi yatıracakken, gerçek polis olaya el attı. Polis az daha geçikse 12 bin lira para bankadan dolandırıcıların hesabına geçecekti.

yenikutahya.com – HABER

Gediz ilçesi Yunuslar Mahallesi’nde yaşayan Halil İbrahim Eroğlu isimli bir vatandaş, sabah erken saatlerde telefonla arayan ve kendisinin savcı olduğunu söyleyen bir kişinin, hakkında FETÖ soruşturması yürütüldüğünü söylemesi üzerine paniğe kapıldı.

Dolandırıcılar, korkuttukları Halil İbrahim Eroğlu’ndan, kendisini kurtarmaları için söyledikleri hesaba yaklaşık 12 bin lira para yatırmasını istedi. Mahalleden ilçe merkezine gelen Eroğlu, bankaya gidip istenilen parayı çekti.

Eroğlu, durumu ilçe merkezinde karşılaştığı bir yakınına anlattıktan sonra parayı dolandırıcılara havale etmek için harekete geçti. Şüphelenen yakını ise durumu polise bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, Eroğlu’nu Gediz Adliye Sarayı yakınlarında telefonda dolandırıcılarla konuşurken buldu. Polislerin uyarısı üzerine dolandırılmaktan son anda kurtulan Eroğlu, büyük bir dolandırıcılık olayından kurtulmuş oldu.

Polisin, olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Eroğlu’nu dolandırmaya çalışan şüphelileri arama çalışmaları sürüyor.

DEVAMINI OKU

Öne çıkanlar