Connect with us

HABERLER

ALİ ÇETİNBAŞ GÜNDEME DAİR KONUŞTU

AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş diğer aday adaylarını kötüleyerek kampana yürütenlerin muteber olmadıklarını söyledi. Çetinbaş kendi aday adaylığı ile ilgili olarak ise “Genel merkezimizin vereceği bir karardır.” dedi.

yenikutahya.com – HABER

AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş yaptığı açıklamada aday adaylık sürecini ve seçimi değerlendirdi. Çetinbaş “İlçelerde ve merkezde belediye başkan aday adaylığı ile ilgili karşılaştığımız ilgiden memnunum. Aday adaylığı AK Parti’de yarış değildir. İyiler arasından yapılan bir tercihtir. Dolayısı ile kendisi gibi aynı makama talip olmuş bir diğer kardeşini kötüleyerek kampanya yürüten bizim gözümüzde muteber değildir. Biz iyi adamlar içinden seçim yapacağımızı biliyoruz. 31 Mart’ta en iyi sonucu almak için çalışacağız. Hazırlıklarımız tamamlandı. SKM ve sandık görevlileri, sandık müşahitlerimizi hazırlıyoruz ve sonunda kampanyamızı başlatacağız.” dedi.

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş açıklamasında “Her şeyi tam ve eksiksiz yaptığınızı düşünmek kendini beğenmişlik olur. Hayata devam ettikçe ihtiyaçlar devam ediyor. Nüfusun yapısı değiştikçe talepler de değişiyor. Talepler sınırsız, imkânlar sınırlıdır. Talebe göre bir şeyler ortaya koymak lazım. Aday adaylarının projeler ortaya koyması ve eksikleri dile getirmesi bir zarar değildir. İl başkanlarının ve mevcut belediye başkanlarının aday adayı olmamasının AK Parti Genel Merkez Yürütme Kurulu’nun kararıdır. Bizler genel merkezimizin aldığı her karara saygı gösterdiğimiz gibi onun uygulanmasında da elimizden gayreti gösteriyoruz. Dolayısıyla benim aday adaylığım bu anlamda söz konusu değil.” diye konuştu.

Ali Çetinbaş “Sahaya biz nasıl olsa kaybederiz diye çıkan bir takım yoktur. Halkımızın siyasi partimize ve cumhurbaşkanımıza gösterdiği teveccühün devam ettiğini biliyoruz. Belirli sıkıntıların da olduğunu biliyoruz. Yarışlar rakiplere göre dizayn edilir. Kimin kazanıp kaybedeceğinin belirleyicisi kişinin kendisi olduğu gibi rakibidir aslında. Karşımızda iki kutuplu bir seçim de olabilir. 4 ya da 5 kutuplu bir seçim de olabilir. 2014 yerel seçimlerinde bu yana baktığımızda bizim ikinci parti konumuna düştüğümüz bir seçim merkezimiz yok. Kazanmaya en büyük aday biziz. Kazanmaya en yakın siyasi parti de biziz. Bu rehavete yol açmaz. Halkımızın gönlüne girmeyi başaramazsak, onların dertleri ile hemhal olamazsak o zaman sandıkta kaybedebiliriz. Bunu aklımıza hiç getirmiyoruz. Büyük bir çalışma, büyük bir kampanya ortaya koyacağız. Büyük bir oy farkı ile seçimi kazanmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Seçmen gözü ile Kütahya’ya baktığında Kütahya’nın kimlikli bir şehir olması gerektiğini dile getiren Çetinbaş “Çalışırsanız üretirseniz eleştiriliyorsunuz ve belirli yerler aksayabiliyor. Bunları düzeltmek Kütahya’nın meselesi olmalı bence. Kimlikli bir şehir olması gerekiyor. Kütahya’nın üzerine aldığı ancak tozlu kimlikler var. Bunları silkelemek lazım. İlim, medeniyet ve sakin insanların şehri Kütahya. Bu şehre yakışır bir mahalle anlayışını geri çevirebiliriz. Seçmenin şehrini sevmesini sağlamak gerekiyor. Kütahya’yı Kütahyalılar sahipleniyor ancak üzerini de çiğneyebiliyor.” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar