Connect with us

HABERLER

CHP KÜTAHYA’DA İSMAİL HAKKI DÜĞER’İ ADAY GÖSTERECEK Mİ? CHP İL BAŞKANI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Makbul Sarı, vatandaşların değişim istediğini söyledi. Sarı belediyeyi kazanarak hizmet anlayışının değişeceğini söyledi. Eski DPÜ Rektörü İsmail Hakkı Düğer’in yeniden CHP adaylığı söylentilerine de açıklık getiren Sarı seçimle ilgili “Merkez dahil birçok belediyeyi kazanacağız” dedi.

yenikutahya.com – HABER

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Makbul Sarı yaptığı yazılı açıklamada sosyal belediyecilik anlayışının 31 Mart günü Kütahya’ya geleceğini söyledi.

Makbul Sarı bazı ilçelerde adaylarının kesinleştiğini, merkezde ise aday yoklamasının devam ettiğini belirtti. İl Başkanı Makbul Sarı “Genel merkezimizin belirlediği seçim takvimine göre aday adaylığı müracaatları yapılmaya devam ediyor. Altıntaş’ta Doğan Akbunar, Domaniç’te Mustafa Temel Ergün, Dumlupınar’da Zekeriya Yılmaz, Şaphane’de Lütfü Mutlu, Merkez Seyitömer’de Şaban Tuncan, Domaniç Çukurca’da Ceyhun Ergün ve Simav Demirciköy’de mevcut belediye başkanımız Turhan Sümer’i genel merkezimiz onayladı ve kesin adaylarımız.” dedi.

İttifakla ilgili de bilgi veren Makbul Sarı “Seçim çalışmalarımız başladı. Genel merkezimizin ittifak çalışmaları var. Yerelde şuanda bize yansıyan bir durum yok. Ancak bazı ilçe ve beldelerde ittifak yapabiliriz. Kiminle yapacağımızı sorarsanız Millet İttifakı’nı oluşturan partilerle kesin olmamakla birlikte ittifak yapabiliriz. 24 Haziran seçimlerinde Millet İttifakı’nın katkıları ile 41 yıl aradan sonra Kütahya’da milletvekili çıkarttık. Milletvekilimiz kamuoyu tarafından sevilen ve sayılan bir isim. Milletvekilimizin çalışmaları kamuoyunda, basında ve sosyal medyada büyük ilgi görüyor. 24 Haziran’daki başarımızı 31 Mart yerel seçimlerini de taşımak istiyoruz. Kütahya belediye olarak tek parti döneminden sonra sürekli sağ partiler tarafından yönetildi. Artık bir değişim zamanı geldi. Halkımız teveccüh gösterirse sosyal belediyeciliği öne çıkartacak, Kütahya’yı geliştirecek ve çağ atlatacak bir aday ile seçmenin karşısına çıkacağız. Kütahya neden bir Eskişehir olmasın, Çankaya olmasın, İzmir Karşıyaka olmasın? Kütahya’nın bunu başarması mümkün.” diye konuştu.

İl Başkanı Makbul Sarı belediyecilik anlayışının değişeceğini söylediği açıklamasında “Belediyecilik anlayışımız değişecek. Asfaltı sök kaldırım yap, kaldırımı sök yerine asfalt yap anlayışı son bulacak. Ulaşımdan, çevreye, temizlikten alt yapıya kadar sosyal belediyecilik anlayışı hayata geçirilecek. Buna Kütahyalı vatandaşlarımızın yöne vermesi ve öncülük etmesi lazım. 31 Mart yerel seçimlerine güçlü adaylarla çıkacağız. Şuanda aday tespit çalışmalarımız devam ediyor. İttifak olacak diye bir şey yok. İttifak olmazsa bu ittifakı biz halkımızla yapacağız. Mutlaka belediyeyi kazanacağız.” dedi.

2009 yılında CHP’den Belediye Başkan adayı olan İsmail Hakkı Düğer ile görüşmediklerini söyleyen CHP il başkanı Makbul Sarı “İsmail Hakkı Düğer 2009 yılında partimizin belediye başkan adayıydı. İsmail Bey’in il başkanlığına herhangi bir müracaatı olmadığı gibi bizim de görüşmemiz olmadı. Kapımız herkese olduğu gibi ona da açıktır. Bürokraside olan aday adaylarımızın partimize teveccühleri var. Bazı müracaatlar var ancak istifa memurluktaki istifa süreci bitmediği için resmi değil. AK Parti en güçlü oldukları yerde 31 Mart günü kaybettiklerini görecekler. Halk değişim istiyor ve Kütahya’da merkez dahil birçok belediyeyi alacağız.” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar