Connect with us

HABERLER

“KÜTAHYA’DA AK PARTİ’NİN ADAYI BELLİ OLDU” SÖYLENTİSİ

Yerel seçim 2019 için tüm partilerde hızlı bir çalışma yapılıyor. AK Parti’de belli olan 40 ilin adayları Cumartesi günü açıklanacakken, Kütahya’daki siyaset kazanı fokurdamaya devam ediyor. Çok çeşitli kaynaklardan çıkan birbirine benzemez iddialar, vatandaşın da siyasilerin de kafasını allak bullak etti.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Ülke genelinde yayılan bir liste ile AK Parti’de 50 ilin adayının kesinleştiği dedikoduları dolaşmaya başladı. Bunun üzerine açıklama yapma gereği duyan AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, medyada ve sosyal medyada AK Parti aday listesi olduğu iddia edilen haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Ünal, açıklamasında, “Medyada ve sosyal medyada partimizin aday listesi olduğu iddia edilen bazı listeler dolaşmaktadır. Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın açıklamaları olmadığı sürece bu listelerin dikkate alınmaması gerekmektedir. Sayın Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda, Parti Sözcümüz Sayın Ömer Çelik’in de açıkladığı gibi, 24 Kasım Cumartesi günü, saat 14.00’te İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde 40 ilin belediye başkan adayları açıklanacaktır. Kalan illerin belediye başkan adayları ise önümüzdeki hafta içinde açıklanacaktır. Bulunduğunuz illerde açıklanan ya da açıklanmayan isimler üzerinden AK Parti siyasetinin yetiştirdiği önemli aktörlerin yıpratılmasına, onlar ile ilgili tezviratlara asla müsaade edilmemelidir. AK Parti ailesinin her bir ferdi son derece kıymetlidir. Açıklamalarımızda ve konuşmalarımızda bu hususta yüksek hassasiyet gösterilmesini istirham ederiz. Yarın yapılacak toplantıda açıklanacak belediye başkan adaylarına gerekli tebliğ yapılmıştır. Genel Başkanımız veya sözcümüz tarafından açıklanmadığı sürece kamuoyunda zikredilen listelere itibar edilmemelidir.” İfadelerine yer verdi.

yenikutahya.com’un edindiği özel bilgilere göre Cumartesi günü Ankara’da 40 ilin adayı açıklanacak ve bu 40 il arasında Kütahya bulunmuyor.

Kütahya ile ilgili çalışmanın bugünlerde tamamlandığı ve son karar için dosyanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulmak üzere hazır bekletildiği öğrenildi.

Ortaya çıkan aday adayları dışında 3 ismin daha hazırlanan dosyada olduğu ve bu isimlerle ilgili olarak 21-23 Aralık tarihleri arasında kamuoyu yoklaması yapıldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Kulislerde konuşulan ve Ankara kaynaklı bu bilgilerin tamamı teyit edilmeye muhtaç durumda. Detaylar geldikçe yenikutahya.com farkıyla size aktarmayı sürdüreceğiz.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar