Connect with us

ASAYİŞ

DOLANDIRICILARIN OYUNUNU POLİS BOZDU

Kütahya’da, telefon ile aranarak kendisini savcı olarak tanıtan şahısların isteği sonucu bankadan şüphelilere havale yapmak isteyen bir kişi ailesinin polise haber vermesiyle dolandırılmaktan son anda kurtuldu.

yenikutahya.com – HABER

Kütahya’da bir kişi telefonla dolandırıcılık yapan kişilerin ağına düşmekten son anda kurtuldu. Kütahya’da şeker fabrikasında çalışan işçiyi arayan telefon dolandırıcıları, ev telefonu ile terör örgütü üyelerinin yurt dışı aramalar gerçekleştirdiğini ve acil olarak savcılığa gelmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine çalıştığı yerden izin alan işçi kent merkezine geldi.

İşçinin telefonu kapatmasına izin vermeyen dolandırıcılar doğu illerinde şüphelilerin yakalandığını ve bankaya gitmesi gerektiğini söyledi. Telefonu kapatan işçi daha sonra evini arayarak birilerinin gelip gelmediğini sorup durumu ailesine anlattı.

Telefon görüşmesinin ardından işçiye ulaşamayan ailesi durumu polise bildirdi. Kütahya Valiliği civarında dolandırıcılarla telefonda konuşan işçiyi bankaya giderken bulan polis vatandaşı son anda dolandırılmaktan kurtardı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar