Connect with us

EKONOMİ

KÜTAHYA’DAKİ EYT MAĞDURLARI BİR ARAYA GELDİ

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Kütahya’da da örgütlenmeye başladı. Kütahya’da bu türlü organizasyonları üstlenen Alparslan Şen isimli vatandaş, bu türlü toplantıların sonuç alınana kadar süreceğini ifade etti.

yenikutahya.com – HABER

Kütahya’da iş ve sosyal yaşamın gelişmesi için 3 yıl önce Kütahya Eleman İş İlanları ve Reklam Platformunu kuran ve yöneten Alpaslan Şen isimli vatandaş, yüzlerce Kütahyalının iş imkanlarına kavuşmasını sağladı.

Şimdi de 24.000 üye sayısıyla Kütahya’nın en büyük iş bulma platformu unvanını elinde bulunduruyor. Aynı zamanda bir EYT mağduru olan Alpaslan Şen “EYT KÜTAHYA” sayfasını kurdu.

Kütahya’daki emeklilikte yaşa takılanları bir araya getirerek bir EYT tanışma ve yardımlaşma toplantısı düzenledi.

Düzenlenen tanışma toplantısında EYT mağdurları tek tek söz alarak kendilerini tanıttı ve yaşamlarında uğradıkları mağduriyetlerini dile getirdi.

Kanunun geriye işletilerek mağdur olduklarını, emeklilik aylığı hesaplama sisteminin alacakları emekli maaşını düşürmesinin kabul edilemeyeceğini, GSS priminin sosyal devlet anlayışıyla çeliştiğini, işsiz kaldıklarını ve iş bulamadıklarını, yaşam mücadelesi verdiklerini ifade eden EYT mağdurları ayrıca şu konuları da dile getirdi:

Çocuklarının gelecekteki eğitim ve sağlık ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını, yıl ve prim süreleri dolduğu halde Bağ-Kur ödemenin haksızlık olduğu.

EYT genelinin özel sektörde ağır şartlarda çalıştığı, işten çıkarıldıklarında iş bulamadıklarını yaşlı denilerek iş verilmediğini emekli olmak istediklerinde de devletin gençsin dediği.

EYT mağdurları bu ve daha fazla sıkıntılarının olduğunu yetkililerin seslerini duymasını istediklerini ve çözüme katkı sağlayan siyasileri oy tercihlerinde hatırlayacaklarını dile getirdiler.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar