Connect with us

HABERLER

MUSTAFA ÖNSAY: “YENİ KÜTAHYA’YI SOSYAL DONATILARLA KURACAĞIZ”

AK Parti Kütahya Belediye Başkan aday adayı Mustafa Önsay, yaptığı yazılı açıklamada Kütahya’nın ekonomiden sonraki ikinci probleminin şehirdeki sosyal donatıların yetersizliği olduğunu söyledi.

yenikutahya.com – HABER

Gerek Kütahyalı vatandaşların gerekse şehre eğitim için gelen üniversite öğrencilerinin şehirdeki kamusal alanlarla ilgili şikayetçi olduğunu belirten Mustafa Önsay, ailelerin birlikte vakit geçirebilmek için komşu şehirlere Afyon’a, Eskişehir’e, Bursa’ya gittiğini ve o şehirlerdeki sosyal donatıların insanları cezbettiğini, bu durumun kişilerin şehre dair memnuniyetsizliklerine neden olduğu gibi şehrin ve esnafın ekonomik anlamda kaybına da yol açtığını söyledi.

Önsay, ekonomi belediyeciliği ile insanların gelirine katkı yapmak istediklerini fakat bunu kamusal alanı büyüten sosyal donatılarla desteklenmediği takdirde döngüyü Kütahya lehine tamamlayamayacaklarını belirtti. Kendilerine görev verilirse Tarihi Evler Projesi, Sultanbağları Projesi, Germiyan Millet Bahçesi Projesi, Belediye Sosyal Tesisler projesi,  Dev Akvaryum Projesi, Zafer Meydanı Projesi, Ulucamii Meydan Projesi, Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi, Kariyer Merkezleri projesi, Üni-Pazar projesinin de içinde olduğu projelerinin olduğunu ifade eden Önsay, ayrıntılarını ve kapsamlarını Kütahya halkıyla paylaşacaklarını söyledi.

Aday adaylığı süreci ile ilgili olarak ise Önsay, bu sürecin Kütahyalıların değişim beklentisinin olumlu bir cevap bulacağı, ‘Yeni Kütahya’ söylemiyle de geleceğe dair umutların yeşereceği bir netice ile son bulacağından emin olduklarını söyledi. Burada en önemli şeyin duruş ve söylemle Kütahyalıların gönlüne girmek ve orda var olmak olduğu dile getiren Önsay, gönül belediyeciliğinin esas temelinin herkesin ve her kesimin başkanı olabilmekle başlayacağını, yerinde ve muhataplarıyla istişare etmeden adım atmayan, Belediyeyi bir emanet olarak gören, sessiz yığınların sesi kimsesizlerin kimsesi olan bir anlayışla kemale ereceğini söyledi. Önsay, “Bizim derdimiz insanımızın umudu olabilmektir. Oyuna talip olduklarımızın duasını da almayı en temel hedef olarak göreceğiz” ifadelerini kullandı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar