Connect with us

HABERLER

ANKARA KULİSİ HABERİ: “AK PARTİ VE MHP KÜTAHYA’DA İTTİFAK YAPMIYOR”

Yaklaşan yerel seçimlerle birlikte partilerde aday belirleme sürecinin sonuna gelindi. Kütahya’da da ittifak yapılabilecek iller arasında gösterilirken, Ankara kulislerinden gelen bilgilere göre Kütahya’da her parti (AK Parti ve MHP) kendi adayı ile seçime katılacak.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışı programının bitimiyle birlikte Pazar günü açıklanması beklenen AK Parti’nin Kütahya Belediye Başkan adayı için Kütahya’daki heyecanlı bekleyiş sürüyor.

MHP ile ittifak yapılacak iller arasında Kütahya’nın da olabileceği konuşulmaya başlanmıştı. Ancak Ankara kaynaklı kulis bilgilerine göre MHP ittifak için Kütahya’yı istemedi.

Kendisi güçlü bir adayla seçime girme hazırlığında olan MHP’nin, Kütahya’yı ittifak için istememe nedeni olarak da zaten Kütahya’da seçimi kazanma olasılığının yüksek oluşu olarak yorumlanıyor.

AK Parti’de çıkan aday adayları dışında 3 isim de ön plana çıkıyor. Bunlar eski milletvekilleri Hasan Fehmi Kinay, Mustafa Şükrü Nazlı ve İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık ve İstihbarat Daire Başkanı Ömer Ulu.

Kulislerden gelen bilgilere göre Avukat Ahmet Sami Kutlu ve İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz ve AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş için özel bir kamuoyu yoklaması da yaptırıldı.

Kütahya’daki heyecanlı bekleyiş devam ederken, AK Parti’de Pazar ya da Pazartesi günü aday isminin kesinleşmesi bekleniyor.

MHP’de beklenen isim Prof.Dr.Alim Işık da dün resmen aday adayı müracaatını yaparak yeniden seçim yarışına girmek için adım atmış oldu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar