Connect with us

HABERLER

“AK PARTİ KÜTAHYA’DAN ADAY GÖSTERMEYECEK” İDDİASI

2019 yerel seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında girecek olan AK Parti ve MHP adaylarının büyük çoğunluğunu açıkladı. İstanbul, İzmir ve Ankara’da aday çıkarmayan MHP’nin tutumuna AK Parti jestle karşılık vereceğini duyurmuştu. Partilerin açıkladığı listelere bakıldığında, MHP’ye jest yapılması muhtemel illerin başında Kütahya birinci sırada.

yenikutahya.com – HABER

İstanbul, İzmir ve Ankara’da aday çıkarmayan MHP’nin tutumuna AK Parti de jestle karşılık vereceğini duyurmuştu. Partilerin açıkladığı listelere bakıldığında, MHP’ye jest yapılması muhtemel iller Kütahya, Erzincan, Kırşehir, Aydın ve Zonguldak.

Çünkü AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladığı 61 il arasında bu kentlerin adayları yok. Üstelik Kütahya, Erzincan ve Kırşehir’i uzun dönemdir AK Partili başkanlar yönetiyor.

24 Haziran 2018 Genel Seçimleri’ne Cumhur İttifakı çatısı altında giren AK Parti ile MHP 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere de ittifak yapma kararı aldı.

İttifak kapsamında seçimin kilit noktası olan üç büyük il İstanbul, İzmir ve Ankara’dan MHP aday çıkarmayacağını açıklamış AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MHP’nin bu hamlesine ‘jestle’ karşılık vereceklerini açıklamıştı.

AK Parti’nin geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde toplam 60 ilin adayını açıklamıştı. MHP ise bugün 9’u il 41’i ilçe olmak üzere toplam 50 belediye başkan adayını açıkladı. MHP daha önce de 5 ilin belediye başkan adaylarını açıklamıştı.

MHP’nin Kütahya Belediye Başkan adayı Prof.Dr.Alim Işık olarak açıklanmıştı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar