Connect with us

HABERLER

AK PARTİ’NİN KÜTAHYA ADAYI PERŞEMBE GÜNÜ AÇIKLANACAK

AK Parti’nin Mart 2019 yerel seçimi için Kütahya’dan aday çıkartıp çıkartmayacağı ve bu ismin kim olacağı yarın akşam saatlerinde belli olacak. AK Parti’nin Kütahya’yı MHP’ye bırakma ihtimali de var aday gösterip yarışma ihtimali de var. Tüm bu soruların cevabı yarın akşam saatlerinde belli oluyor.

yenikutahya.com – HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Latin ülkelerini kapsayan gezisi nedeniyle bugün Meclis grup toplantısı yapılmayacak. Bu nedenle aday tanıtımı Perşembe günü gerçekleştirilecek. AK Parti, şimdiye kadar 61 ilde adayını açıkladı, 20 ilde ise adaylar açıklanmadı. Bazı illerin de MHP’ye bırakılması nedeniyle 14-15 ilde adaylar Perşembe günü belli olacak.

Geçen hafta ortaya atılan bir iddiaya göre Kütahya, MHP’ye bırakılan iller arasında olduğu için AK Parti tarafından aday açıklanmayacak deniliyordu. Bu iddiaların ardından açıklama yapan siyasi isimler, durumun gerçeği yansıtmadığını ifade etmişti.

AK Parti, tüm ilçe belediye başkan adayları ile ilgili çalışmayı da tamamladı. Genel Başkan Erdoğan, yurt dışı gezisinden önce parti yönetimine “50 binin altında olan ilçelerde 2 aday, 50 binin üzerinden olan ilçelerde 3 adaya indirin” talimatı vermişti. İlçelerde kimin aday gösterileceği Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak toplantıda netleştirilecek.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar