Connect with us

HABERLER

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN,KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI ADAYINI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan,Kütahya olmak üzere , Ağrı, Aksaray, Bilecik, Edirne, Erzincan, Iğdır, Isparta, Kars, Kırşehir, Siirt, Tunceli, Van ve Zonguldak belediye başkan adaylarını açıkladı.
Partsinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan,Kütahya belediye başkan adayını Av.Ahmet Sami Kutlu olarak açıkladı.

Aday olarak açıklanan Av.Ahmet Sami Kutlu’yu ve beraberinde Kütahya milletvekilleri Ahmet Tan,Av.İshak Gazel,Ceyda Çetin Erenler,Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu,İl başkanı Ali Çetinbaş ve teşkilat başkanlarını yanına çağırarak tebrik ederek birlikte fotoğraf çektirdi.

AHMET SAMİ KUTLU KİMDİR?
1970 Kütahya doğumlu olan Ahmet Sami Kutlu, 1987 yılında Kütahya İmam Hatip Lisesinden 1991 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1994 yılından bu yana Kütahya’da serbest avukatlık yapmaktadır. Kütahya İmam Hatip Lisesi Koruma Derneğinde iki dönem başkanlık, Kütahya Barosunda saymanlık ve başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü. Kütahya İlme ve Hayra Hizmet Vakfı başkan vekilliği görevini sürdürmektedir.. Kütahya Yardımeli Derneği kurucu üyesi, AK Parti’den Belediye Meclis üyeliği yaptı. Birlik Vakfı’nın, Kütahya Kurucu İl Başkanlığını yapan Kutlu, son olarak AK parti Kütahya İl Teşkilatı Yönetimindeki görevini sürdürmektedir. İngilizce ve Arapça bilmektedir.
Evli ve iki çocuk babasıdır.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar