Connect with us

ASAYİŞ

3 SAAT SÜREN YANGINDA EV TAMAMEN KÜL OLDU

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde çıkan yangında, ahşap bir ev tamamen yanarak kül oldu. Olayı görenler dehşet anlarını yaşadılar.

yenikutahya.com – HABER

Yangın olayı, Altıntaş’a bağlı Yeşilyurt köyünde meydana geldi. Güvenlik güçlerinden alınan bilgiye göre 69 yaşındaki Hüseyin Ç.’ye ait 2 katlı ahşap ev, elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen kıvılcımlar yüzünden bir anda alev aldı. Yangın evin alt katında bulunan ahır ve samanlıkta çıktığı için evde bulunan Hüseyin Ç., eşi, gelini ve torunu köylüler tarafından çatıdan alınarak kurtarıldı.

Yangında ahırda bulunan 49 küçükbaş hayvan köylüler tarafından telef olmaktan son anda kurtarıldı. İtfaiye ekipleri gelene kadar köylülerin elden ele kovalarla yangına müdahale etmesi de yangının söndürülmesine yeterli olmadı. Yangın sonunda tamamen kullanılamaz hale gelen evde hiç bir eşyanın kurtarılamadığı gözlendi.

Yaklaşık 3 saatte kontrol altına alınabilen yangına Altıntaş, Dumlupınar, Gediz ve Orman Bölge Müdürlüğü ve ilçe belediyelerinden gelen itfaiye ekipleri müdahale etti.

Yangının, hemen bitişiğindeki ahşap evlere sıçraması, itfaiye ekipleri ve tüm köylülerin yoğun çalışmalarıyla önlendi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar