Connect with us

HABERLER

KÜTAHYA’NIN SULTANLARI YALNIZ BIRAKILIYOR – TEK PROFESYONEL TAKIMIMIZ DA SIKINTI İÇİNDE

Kütahya Voleybol Spor Kulübü Başkanı Erhan Temel, 2016 yılında kurulan takımın iki senedir Kütahya’nın tüm branşlardaki tek profesyonel takımı olduğunu ancak Kütahya’nın ileri gelenlerinden destek alamadığını söyledi.

yenikutahya.com – HABER

“Takımımız 2016 yılında kuruldu. 2016’da kurulduğu dönemde Bölgesel Lig’de Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 2. Lig’ine çıkmaya hak kazandı. Son iki seneden beri de Kütahya’nın tüm branşlardaki tek profesyonel takımı.” diye konuşan Erhan Temel, Kütahya’da bayan sporları olarak Kütahya’nın geçmişinde daha önce hiç profesyonel ligde oynanmadığını belirterek şunları kaydetti:

“Bunu tamamen hocalarımızın,  benim ve sporcu kardeşlerimizin desteği ile bugüne kadar elimizden gelen  mücadeleyi vererek getirdik. Fakat ne acıdır ki biz şu an maddi destek haricinde Kütahya’nın ileri gelenlerinden manevi desteği de artık alamaz olduk. Sporcu kardeşlerimiz, hocalarımız ve yönetim kurulumuz olarak acı ve üzücü bir durum. Ülkemizde bu kadar, kadına şiddet yoğunken bizler elimizden geldiği kadar kadın arkadaşlarımızın, sporcu kardeşlerimizin elimizden geldiği kadar yanında olmaya çalışıyoruz. Onlara maddi ve manevi destek olmaya çalışıyoruz fakat şehrin hiçbir ileri gelen bizi görmüyor. Maddi destek haricinde manevi destek de alamıyoruz. Buradan onlara sadece şunu söylüyorum, bu takım Kütahya’nın takımı, bu takım 11 tane şehirde göğsünde Kütahya armasını taşıyor. Kütahya’nın iyi veya kötü reklamını yapıyor. Bizlere destek verilse, elimizden tutulsa inanıyoruz ki daha güzel şeyler başaracağız. Fakat bunları kimse duymuyor, görmüyor. Benim ricam artık maddiyat istemiyoruz en azından manevi desteklerini esirgemesinler. Kütahya’nın tek kadın hareketi olan takımımız salon sporlarında ülke olarak çok iyi seviyelerde. Spor sadece futboldan ibaret değil. Uzun zaman önce değil bir kaç gün önce Vakıfbank Spor Kulübü dünya şampiyonu oldu ve geçmişte voleybol branşlarında birçok takımın futbolda yapılamayıp ama voleybolda salon sporlarında çok iyi dereceler aldı. Yakın şehirlerimizde birçok spor kulüplerinin voleybol liginde Sultanlar ve Efeler Ligi 1.lig ve seviyesinde oynuyor.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar