Connect with us

EKONOMİ

AHMET ERBAŞ TBMM’DEN KÜTAHYA’YA DAVET ETTİ

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, TBMM’de yaptığı konuşmada Kütahya’nın turizm potansiyelini tek tek anlatıp, milletvekillerini ve vatandaşları bu güzellikleri görmeye davet etti.

yenikutahya.com – HABER

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın yaptığı konuşma şöyle:

2017 yılı verilerine göre Türkiye’de seyahat ve konaklama yapan iç turist sayısı yaklaşık 17 milyondur. Toplam nüfusumuz ile oranladığımızda vatandaşlarımızın %80’ninin iç turizmden, yani ülkenin sahip olduğu tarihsel, kültürel değerlerden ve doğal güzelliklerden faydalanamadığı görülmektedir. Hem Turizm sektörünün gelişmesi, hem de vatandaşlarımızın ülkenin güzelliklerinden faydalanması adına iç turizmi geliştirecek, önünü açacak ve toplumun geniş kesimlerine yayacak tedbirler alınmalıdır. Bu kapsamda, ben Sayın Bakan, Sayın Başkan ve siz değerli Milletvekilleri ile televizyonları başında bizi izleyen vatandaşlarımıza bir davette bulunmak istiyorum. Seçim bölgem olan Kütahya’mızın eşsiz doğal güzelliklerini, tarihsel ve kültürel değerlerini, yer altı ve yer üstü zenginliklerini, eşsiz mutfağını, ve aziz Kütahyalıları görmeye, tanımaya davet ediyorum.

Türkiye’nin ve hatta dünyanın en özel doğal güzelliklerinden olan Murat Dağı’nda kayak yapmaya, Kütahya merkezdeki tarihi Ulucami’yi görmeye, yine tarihi Germiyan Konakları’nı gezip bahçesinde muhteşem bir kahvaltı yapmaya, milattan önce 900 yıllarında Frig Uygarlığı tarafından derin vadilerle şekillenmiş bir dağlık alanda kurulmuş olan Frig Vadisini gezerek, bölgesinde döneminin en üst düzey medeniyeti tarafından inşa edilmiş, büyüleyici Kaya Şehri ve çevresindeki doğal güzellikleri gezip görmeye, dünya’nın ilk ticaret borsasının da içinde olduğu Aizonai Antik Kenti’ni görmeye, Simav ilçemizin muhteşem Gölcüğünü gezmeye, Domaniç ilçemizde bulunan yeşilin, her tonunu görebileceğiniz su kaynakları cenneti, Sarıkız bölgesini gezerek huzur bulmaya, yine Domaniç ilçemizde, Osmanlı’nın kurucu annesi kabul ettiğimiz Hayme Ana’yı türbesinde ziyaret edip Tavşanlı ilçemizde meşhur leblebimizi, Gediz ilçemizde çok özel olan tarhanamızı tatmaya, Pazarlar ilçemizde çok özel vişne ve kirazımızı yemeye, Şaphane ilçemizde tarihi Koca Seyfullah camisini görüp ecdadımızın namaz kıldığı mekanda namaz kılmaya, Dumlupınar ilçemizde Kurtuluş Savaşı’nın şehitliği olarak gördüğüm Dumlupınar şehitliğini görmeye ve bana göre Türkiye’nin en önemli alternatif turizm alanı olabilecek Ilıca, Yoncalı, Eynal, Çitgöl gibi kaplıcalarımızda şifa ve huzur bulmaya davet ediyorum.

Kaynak açısından son derece zengin, ancak tanınırlık ve yatırım açısından fakir olan Kütahya ve ilçelerindeki jeotermal kaynaklarımız maalesef değerlendirilememektedir.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar