Connect with us

EKONOMİ

“NOSTALJİK GÖRÜNÜMLÜ TREN BELEDİYEYE 400 BİN LİRAYA MÂL OLDU” İDDİASI

Kütahya’da sosyal medya aracılığı ile ortaya attığı çarpıcı iddialarıyla bilinen Şenol Kocaman isimli vatandaş, Kütahya Belediyesi’ne alınan “Nostaljik Görünümlü Tren”in 400 bin liraya mâl olduğunu iddia etti.  

yenikutahya.com – HABER

Kütahya Halk Meclisi isimli sosyal medya grubu üzerinden iddiasını yayınlayan Şenol Kocaman’ın iddiaları şöyle:

“Gerçek maliyeti 160 bin lira olup, Kütahya Belediyesi’ne 400 bin liraya mâl olan, trafiğe çıkma izni bile olmayan, Sayıştay raporlarına girmeyen bu sihirli trenden kimler yararlandı. Muhtarları gezdirdikleri hariç. Tren şu anda çürümeye mahkum edildi.”

Kütahya Belediyesi kanyaklarından edinilen ancak resmi olmayan bilgiye göre, nostaljik görünümlü tren 259 bin liraya mal edilmiş.

Konuyla ilgili görüşlerini almak için ulaştığımız Şenol Kocaman, “Ben iddiamı yaptım ve konuyu vatandaşa duyurdum. Herkes konu hakkındaki görüşlerini aktarsın bakalım. Daha sonra ben bir defa daha konuşup olayın belgesini ortaya koyacağım” dedi.

Kütahya Belediyesi tarafından ilin tarihi ve turistik yerlerini tanıtmak amaçlı yapıldığı söylenen Nostaljik Tren ilk seferini 19 Ekim 2016 tarihinde yapmıştı. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu “Kütahya tarihi 7 bin yıllık geçmişiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir ilimiz. Geçmişi yaşatma adına gerek Germiyan Sokak’ta, gerek Hisar Kalesi’nde, gerekse tüm sit alanlarında tarihi koruma, tarihi bilince sahip çıkma adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. 8 ay önce projelendirdiğimiz Nostaljik Trenimizin iki vagondan oluşuyor ve tamamı el yapımı olup 10 ton çekme gücüne sahiptir. Trenimiz belirli güzergah ve duraklar halinde çalışacaktır. Belirlenen güzergahlarımız Laleli Caminden başlayıp Vazo, Ulu Cami ve Hisar arası olarak belirlenmiştir. Sadece bu noktalarda yolcu alma yapılacaktır. Talep halinde fuar zamanı fuar, vazo arasında da yapabiliriz. Ayrıca ulaşım ücretsiz olacaktır. Nostaljik Trenimiz tüm halkımıza hayırlı olsun” diye konuşmuştu.

Daha sonra vazodan başlayıp Hisar’da son bulan açılış turu yapılmış ve tura dönemin Kütahya Valisi olan Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, dönemin İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Belediye Başkan Yardımcıları, mahalle muhtarları, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri ile vatandaşlar katılmıştı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar