Connect with us

ASAYİŞ

BU CANİLİĞİ YAPAN BULUNMALI! YAVRU KÖPEĞİN AYAKLARINI KESİP ATTILAR

Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik Beldesi’nde bir yavru köpek, caniler tarafından 4 ayağı kesilmiş halde ölü olarak bulundu. Hayvan hakları savunucuları, bu durumun hemen aydınlatılması gerektiği yönünde açıklamalar yapıyor. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

yenikutahya.com – HABER

Güvenlik güçlerinden alınan bilgiye göre, Tavşanlı’nın Tepecik Beldesi’nde yeşil alanda oynayan çocuklar, 4 ayağı da kesilmiş olan ölü yavru köpeği görünce, durumu yakındaki N.A. isimli eczacıya bildirdi. Eczacı N.A. da jandarmaya haber verdi.

Yavru köpeği her gün kendisinin beslediğini ve bu vahşete çok üzüldüğünü belirten N.A. isimli vatandaş, “Umarım bu vahşeti yapan veya yapanlar bir an önce bulunur. Yavru köpeğimizin dört ayağı da bilinçlice kesilmiş. Umarım bu vahşeti yapanlar en ağır şekilde cezalandırılır. Buna akıl erdirmek imkânsız. Hiç kimseye zararı olmayan bir hayvana bir de yavru bir canlıya bu neden yapılır anlamış değilim. Bugün bunu hayvana yapan zihniyet yarın insanlara da yapar ” diye konuştu.

tavşanlı ilçesinde yaşanan hunharca olay, hayvanseverlerin de büyük tepkisine sahne oldu. Bölgeyi gören hiçbir güvenlik kamerasının olmamasının, olayın aydınlatılmasına engel olduğu kaydediliyor.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar