Connect with us

ASAYİŞ

FETÖ OPERASYONUNDA 29 GÖZALTI

Kütahya ve 15 ilde sabah erken saatlerde FETÖ mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonlarda aralarında muvazzaf askerlerinde olduğu toplam 29 zanlı yakalandı.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) kripto yapılanmasına yönelik 16 ildeki operasyonda aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 29 şahıs gözaltına alındı.

FETÖ’nün TSK içerisindeki kripto yapılanmasına yönelik ardışık aramalarda tespit edilen, halen görevde olan 2’si yüzbaşı, 3’ü üsteğmen, 17’si astsubay, 1’i polis memuru ve mesleklerinden ihraç edilen 2’si üsteğmen, 5’i astsubay, 1’i askeri öğrenci, 1’i emekli astsubay olmak üzere 32 şüpheli hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yakalama kararı çıkartıldı

Ekipler, sabah erken saatlerde Kütahya,Eskişehir, Kayseri,Afyonkarahisar,İzmir, Ankara, İstanbul, Adana, Bursa, Gaziantep, Balıkesir, Kastamonu, Manisa, Batman, Iğdır ve Malatya’da düzenlediği eş zamanlı operasyonlarla 29 zanlıyı gözaltına aldı. Gözaltındaki şüphelilerin çoğunluğunun Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlığında görev yaptıkları belirtilirken adreslerinde bulunmayan 3 zanlının yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar