Connect with us

ASAYİŞ

YOĞUN KAR YAĞIŞI METRUK EVLERİ KÂBUS HALİNE GETİRDİ

Kütahya’da aralıksız olarak 12 saat süreyle yağan yoğun kar yağışı, hayatın akışını olumsuz yönde etkiledi. Metruk evler başta olmak üzere birçok yapı çökme tehlikesi yaşarken ağaçların dalları da kırıldı. Kar yağışı sebebiyle kırılan bir ağaç dalı, bir vatandaşın yaralanmasına neden oldu.

yenikutahya.com – HABER

Dün saat 11.00’de başlayan ve gece saat 23.00’e kadar süren kar yağışı, hayatın akışını olumsuz yönde etkiledi.

Ulaşım başta olmak üzere birçok alanda kar yağışı sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntı yaşadı. Cumhuriyet Caddesi Sevgi Yolu’nda bir ağacın dalı kırıldı. Kırılan dal, yoldan geçen bir vatandaşın üstüne düştü. Hafif şekilde yaralanan vatandaşa çevredeki esnaflar yardım etti.

Diğer taraftan Kütahya’nın gündelik hayatta ki sorunların başında gelen metruk evler kar yağışı ile birlikte daha da tehlikeli hale geldi. Yıkılmak üzere olan birçok metruk ev, karın oluşturduğu ağırlık ile yıkılma noktasına geldi. ‘Altından geçmeyiniz’, ‘Yaklaşmak Tehlikelidir’ yazılarının dışında hiçbir güvenlik önlemi olmayan metruk evler kar yağışı sonrasında daha da tehlikeli bir hale geldi. Karın ağırlığı ile yıkılmak üzere olan metruk evlerin bir insanın ölümüne ya da yaralanmasına sebep olmadan önlemlerin alınması gerekiyor.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar