Connect with us

HABERLER

AHMET SAMİ KUTLU: “SEN BEN KAVGASI OLMAYACAK”

AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı Ahmet Sami Kutlu “Mahallelerimizi dinliyoruz” etkinliği çerçevesinde Okmeydanı, Gültepe, Kumarı ve Aydoğdu mahallelerindeki vatandaşlarla bir araya geldi. Kutlu “Yönetimde sen ben kavgası olmayacak” dedi.

yenikutahya.com – HABER

Toplantıya AK Parti Kütahya milletvekilleri İshak Gazel ve Ahmet Tan da katıldı. Düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Belediye Başkan adayı Ahmet Sami Kutlu “31 Mart’ta yapılacak seçimlerde Cenabı Hakk’ın inayeti, sizlerin de teveccühü, desteği ve gayretiyle hem belediyemizdeki AK Parti bayrağını dalgalandırmak, hem de cumhurbaşkanımızın elini bölgemizde ve ülkemizde güçlendirmek adına güçlü bir şekilde AK Parti’ye olan desteğinizin teveccühünüzün devamına olan inancımızın tam olduğunu açık yüreklilikle burada ifade etmek istiyorum” dedi.

4 mahallenin de çözülmesi gereken problemleri olduğunu belirten Kutlu “Osmanlı medeniyetinde belediye başkanının adı şehremini idi. Yani şehrin içerisindeki canlı, cansız bütün varlıkların, binaların, yolların emanet edildiği kişiydi. Biz inşallah bu emaneti en güzel şekilde muhafaza edip, daha da ileriye götürüp emanete ihanet etmeden bizden sonraki sahiplerine teslim edecek şekilde bir yerel yönetim belediyecilik anlayışıyla sizlere hizmet edeceğimizi huzurunuzda arz etmek istiyorum. Cumhurbaşkanımızın manifestoda ifade ettiği gibi bazı konularda hassas davranacağım. Örneğin şehir planlamalarını yaparken imar sorunlarını inşallah kökünden çözeceğiz. Bu konularda bir takım rantiyelerin oluşmasına neden olmadan. Ama eşitlik hakkaniyet içerisinde herkesin hakkını da teslim ederek imarla ilgili problemleri çözeceğiz. Alt yapı ve ulaşım ile ilgili konuların artık şehir ve mahallelerimizde bir daha gündeme gelmeyecek şekilde nihayetlendirmeyi düşünüyoruz. Bu anlamda Gültepe ve Okmeydanı Mahallerinde pazaryerlerinin yetersiz olduğuyla alakalı bir bilgi var. İnşallah güzel bir Pazar yeri, mümkün olursa da bunun çok hızlı bir şekilde inşaatının yapılarak, üzerinin de kapatılarak bu mahallelerimize güzel ve hemşerilerimizin keyif ve mutluluk içerisinde alışveriş yapabilecekleri bir pazar yeri kazandıracağız. Buraya başkanımız sağ olsun bizden önce güzel bir Sosyo Kültür Merkezi kazandırmış. Biz bunun işlevini daha da arttırarak buradaki hanım kardeşlerimizin, ablalarımızın bir takım iş geliştirme merkezleriyle hem aile, hem de şehir bütçesine katkıda bulunacak şekilde üretim yapmasını ve bu yaptıkları el işlerini pazarlayabilecekleri, uygun yerlerde satışını sağlayacak şekilde bir düzenleme yapacağız. Mahallelerimizdeki ara sokaklarda asfalt sıkıntısının olduğunu biliyoruz. Buradaki ara sokaklarda asfaltla alakalı hususları baharla birlikte çok kısa sürede tamamlayacağız” diye konuştu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar