Connect with us

ASAYİŞ

HAYALİ KONTEYNER SATANLAR SUÇ ŞEBEKESİ ÇIKTI

İnternet sitesi üzerinden konteyner satışında dolandırıcılık yapan suç çetesi yakalandı. Gözaltına alınan 6 şüphelinin,çok sayıda suçtan sabıkalarının olduğu öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro ekipleri, ihbar üzerine İnternet siteleri üzerinden konteyner satışı yaparak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen şebekeyi takibe aldı. Polisin ‘hayalet konteyner’ adını verdiği operasyonda Kütahya’da ve 10 ilde aynı yöntemle dolandırıcılık yapıldığını belirledi.

Y.M. ve S.B isimli şahısların farklı İnternet siteleri üzerinden ‘satılık konteyner’ ilanı verdikleri ve konteyner almak isteyen vatandaşlara bankadan hesap açtırıp dolandırdıkları tespit edildi.

ÇOK SAYIDA SUÇA KARIŞMIŞLAR

Polis 4 gün önce eş zamanlı operasyonda S.B. (30), Y.M.(35), D.T. (27), H.A. (39), A.M.K. (21) ve T.Y. (22) isimli şüphelileri yakaladı. Şüphelilerin evinde yapılan aramada 10 adet cep telefonu ve 1 adet banka hesap cüzdanı ele geçirildi. Çete liderinin 32 ayrı suçtan kaydı bulundu ve cezaevi firarisi olan S.B, yardımcısı Y.M.’ninde 30 ayrı suçtan sabıkası bulunan ve 7 ayrı suç ile 3 yıl 1 ay kesinleşmiş hapis cezası ile arandığı belirlendi.

Yakalanan diğer şüpheliler D.T ‘nin 5 ayrı suçtan, H.A’nın 5 ayrı suçtan, A.M.K’nın 14 ayrı suçtan ve T.Y’nin ise 4 ayrı suçtan sabıkası bulunduğu belirtildi. Şüpheliler ifadelerinin ardından Adliye’ye sevk edildiler.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar