Connect with us

EĞİTİM

DPÜ ÇALIŞTAYI ULUSLARARASI BASINDA

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı için Rektörlük binasında bir toplantı düzenlendi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı için bir toplantı düzenlendi.

Rektörlük binası Toplantı Salonunda düzenlenen ve Rektör Prof. Dr. Remzi Gören’in başkanlık yaptığı toplantıya rektör yardımcısı Prof. Dr. Kaan Erarslan, DPÜ Gelişim Stratejileri Araştırma Merkezi (GESAM) Başkanı Doç. Dr. Bülent Cırık ile Dış İlişkiler Koordainatörü Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oktay Şahbaz ve koordainatörlük temsilcisi Öğr. Gör. Mehtap Arat, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Yalçın Çelebi ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı İbrahim Gürer katıldı.
24 ülkeden çoğunluğu üniversite rektörü olan 50’ye yakın akademisyenin katılacağı çalıştay için düzenlenen ve çalıştay kapsamında çeşitli üniversitelerle yapılması planlanan ortak bilimsel araştırmalar belirlendi.

GESAM Başkanı Doç. Dr. Bülent Cırık, çalıştay hakkındaki son bilgileri katılımcılarla paylaştı. Cırık, “Türkiye‘nin Bilimsel Birikimi DPÜ‘de Paylaşılacak” sloganıyla tanıtılan etkinliğin özellikle Balkan ülkelerinde olmak üzere uluslararası basında büyük ses getirdiğini ifade etti.

27-28 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek ve üniversitelerin uluslararası kültüre katkılarının yanında farklı bölgelerde bulunan üniversiteler arasında akademik iş birliği konusunda görüşmelerin gerçekleştirileceği çalıştaya, Evliya Çelebi Yerleşkesindeki Eğitim Fakültesi Mavi Salon ev sahipliği yapacak.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar