Connect with us

EĞİTİM

YENİ AKADEMİSYEN ATAMALARI YAPILDI

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi 1 Profesör, 1 Doçent, 5 Dr. Öğr. Üyesi olmak üzere toplam 7 akademisyen ataması gerçekleşti.
KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu atanan akademisyenleri makamında kabul ederek kendilerine çiçek takdim ederek bir konuşma yaptı:“Üniversite olarak hedeflerimize ulaşmanın birinci koşulu nitelikli bir eğitim akademisyen kadrosu oluşturmaktır. Biz de önceliğimizi bu alana verdik ve alanında başarılı öğretim üyelerini kadromuza kazandırmak için çalışmalar yaptık. Geçtiğimiz haftalarda da benzerlerini yaptığımız üzere bugün de akademik kadromuza dâhil ettiğimiz öğretim üyelerimizle ilk buluşmamızı gerçekleştirdik.

Ataması yapılan hocalarımızdan Prof. Dr. Hüseyin Sinan AKAY (İç Hastalıkları AD. Gastroenteroloji alanında) İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nden gelen bir akademisyen. Özellikle endoskopik cerrahi yapıyor, halen görev yapan diğer iki Dr. Öğretim Üyesi ile birlikte güçlü bir gastroenteroloji merkezi olduk. Yine Doç. Dr. Veysel Nijad BAŞ Eskişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinden gelen Çocuk Endokrinoloğu hocamız. Böylece Kütahya’da ilk defa bir çocuk endokrinoloğu görev yapmış olacak ve bu alanda önemli bir eksikliği giderecek. Kurum dışından atanan diğer bir hocamız da Diş Hekimliği Ortodonti Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Banu KAHRAMAN. Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Uygulama Kliniği çok rağbet gören ancak kapasitenin sınırlı olması nedeniyle talepleri karşılamakta zorlandığımız bir yer. Uzman hocalarımız gelmeye devam edecek ve bu alandaki eksikliğimizi tamamlayacağız. Diğer 4 öğretim üyemiz belirli sürelerdir Sağlık Bakanlığı kadrosunda Evliya Çelebi Hastanesinde Uzman Doktor olarak görev yapmaktayken Üniversite akademik kadrosuna aldığımız arkadaşlarımız. Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan KOÇAK (Dermatololoji AD.), Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Suat PATLAKOĞLU (Göğüs Cerrahisi AD.), Dr. Öğr. Üyesi Engin AKGÜL (Kalp ve Damar Cerrahisi AD.) ve Dr. Öğr. Üyesi Feyza ÇELİK (Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD).”

Rektörümüz son olarak: “Önümüzdeki dönemlerde de atamalarımız devam edecek. Hem Üniversitemizin bilim ve eğitim düzeyini artıracağız hem de vatandaşlarımıza sunduğumuz sağlık hizmeti daha nitelikli ve kapsamlı hale gelecek. Üniversitemize ve Kütahyamıza hayırlı olmasını tememni ediyorum” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar